دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود

 روحانی: خط انتقال آب خلیج فارس خط امید است

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه طرح انتقال آب به فلات مرکزی ایران صنایع ما را متحول می‌کند، گفت: «خط انتقال آب از خلیج فارس خط انتقال امید است؛ زیرا فقط آب به فلات مرکزی ایران نمی‌رسد بلکه امید منتقل می‌شود.»

 رئیس‌جمهوری با بیان اینکه طرح انتقال آب به فلات مرکزی ایران صنایع ما را متحول می‌کند، گفت: «خط انتقال آب از خلیج فارس خط انتقال امید است؛ زیرا فقط آب به فلات مرکزی ایران نمی‌رسد بلکه امید منتقل می شود.»

به گزارش شهروند آنلاین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مرحله اول شیرین‌سازی و قطعه اول خط انتقال آب به فلات مرکزی ایران در سی‌ویکمین برنامه پویش ملی «تدبیر و امید برای جهش تولید» گفت: «در هفته وحدت توانستیم طرح باورنکردنی را افتتاح کنیم. البته امسال پروژه‌های بسیار مهمی تا پایان سال و اگر خداوند توفیق داد در اوایل سال آینده مردم عزیزمان شاهد خواهند بود و این پروژه‌ها پروژه‌های بسیار بزرگ و تاریخی برای کشور ما هستند.»

روحانی اظهار داشت: «این پروژه پروژه‌ای بود که باورنکردنی بود و در دولت تدبیر و امید محقق شد. من باید به راستی این خط انتقال آب را خط انتقال امید بگذارم؛ چون فقط آب به فلات مرکزی نمی‌رسد بلکه امید به فلات مرکزی می‌رسد. همه کشاورزان، صنعتگران و مردم به یک آب پایدار امیدوار می‌شوند و این طرح انتقال امید را به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم.»

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: «ما طرح‌های بسیار بزرگی را به اتمام رساندیم و طرح‌های بسیار بزرگی را پیش رو داریم. امسال طرح احیای دریاچه ارومیه را خواهیم داشت که آن هم یک طرح بی‌نظیر است. پروژه عظیم دیگری نفت را از گوره به جاسک خواهد برد که اوایل سال آینده افتتاح می‌شود.»

او افزود: «به کوری چشم آنهایی که فکر می‌کردند با تحریم و فشار بر ملت ایران می‌توانند ملت ایران و طرح‌های توسعه‌ای ملت عظیم و بزرگ را متوقف کنند و علیرغم اینکه یک دولت تروریست در آمریکا روی کار بوده و این همه فشار بر مردم ما آورده ما توانستیم قدم‌های بسیار بزرگ را برداریم و  امروز سی‌ویکمین هفته است که امسال پای برنامه افتتاح می‌نشینیم.»

روحانی با بیان اینکه تا پایان سال طرح‌های عظیم و بزرگ را به ثمر می‌رسانیم، یادآور شد: «این طرح‌ها مال ملت ایران است؛ کارگران، مهندسان، مدیران و همه آنهایی است که تلاش کردند.»

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه طراحی، اجرا و تأمین مالی همه داخلی است، گفت: «تأمین مالی طرح یا توسط شرکت‌های خصوصی بوده یا صندوق توسعه کمک کرده یا بانک‌ها تسهیلات گرفتند و این کار عظیم و بزرگی است که به ثمر نشسته و ان‌شاء‌الله بقیه فازهای آن هم با همین سرعت ادامه پیدا می‌کند و اگر مشکلی هم باشد باز هم دولت در خدمت مردم خواهد بود برای اینکه این طرح‌ها را بتوانیم به پایان برسانیم.»

روحانی ادامه داد: «طول این طرح بیش از۸۰۰ کیلومتر است که فاز اول آن ۳۰۵ کیلومتر است و الان افتتاح می‌شود. این پروژه در ادامه به مس سرچشمه می‌رسد و تا یزد و چادرملو ادامه می‌یابد.»

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه این طرح بسیار عظیم و بزرگ صنایع ما را متحول می‌کند، گفت: «صدها چاه که ‌آب را از زیرزمین برای این صنایع تأمین می‌کرده، آب این چاه‌ها یا به مصرف دیگر می‌رسد یا آنهایی که ضرورت نداشته باشد، بسته می‌شود.»

او خاطرنشان کرد: «ما در کشور چاه‌های غیرمجاز زیادی داریم که باعث فرونشست زمین می‌شود. بنابراین این طرح علاوه بر اینکه به مردم امید می‌دهد محیط زیست ما را هم حفظ می‌کند.»

طرح انتقال آب کاملا محیط زیستی است

روحانی اظهارداشت: «برخی‌ها فکر نکنند که اگر ما آب را از دریا برداریم برای محیط زیست مضر است؛ این طور نیست. برداشت آب از دریا باید حساب‌شده باشد و این طرح کاملا محیط ‌زیستی است. ما در چند کیلومتری دریا آب را برداشت می‌کنیم و پساب را در چندکیلومتری وسط دریا برمی‌گردانیم که برای آبزیان مضرر نباشد. محیط زیست ما در همه این طرح‌ها حضور فعال دارد و این طرح‌ها در چارچوب اصول محیط زیستی اجرا و پیاده می‌شود.»

او ادامه داد: «امروز ما یک اقدام عظیم و بزرگی را برای مردم شاهد بودیم؛ ضمن اینکه آب برای حیات مردم هم بسیار مهم است و تنها برای مصرف صنعت و کشاورزی نیست. آب مصرفی مردم هم باید تأمین شود. در برخی از جهات شاید چاره‌ای جز اینکه آب دریا را شیرین کنیم، نداشته باشیم.»

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: «همان طور که امروز گفته شد در طرح آینده بندرعباس ۵۰درصد آب مصرفی مردم با شیرین‌سازی از آب دریا تأمین می‌شود. بنابراین این کار اقدام بسیار بزرگ و عظیمی برای حیات مردم، توسعه و صنعت کشور است که بسیار حائز اهمیت است و این گونه طرح‌ها باید اجرا و پیاده شود.»

روحانی با بیان اینکه ما در سال ۹۲، ۱۸ دستگاه آب شیرین‌کن داشتیم و امروز ۷۲ دستگاه آب شیرین‌کن داریم، اظهارداشت: «این یک تحول عظیم و بزرگی است که در این ۷ سال رخ داده که ان‌شاءالله در سالی که ۹ ماه دیگر از عمر این دولت باقی مانده، با همان تلاش با کوشش روز اول و با همان امید روز اول به کار خود ادامه می‌دهیم و من تردیدی در موفقیت دولت، ملت و مردم برای آبادانی ایران ندارم.»

دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود 

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «نتیجه انتخابات امشب یا تا فردا مشخص می‌شود برای ما مهم نیست که چه فردی رئیس‌جمهوری آمریکا می شود، اما بی‌تردید دولت بعدی این کشور در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود. آمریکایی‌ها راهی ندارند جز اینکه در برابر قانون، مقررات و فشار افکار عمومی و صبر و مقاومت این ملت بزرگ تسلیم شوند.»

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: «مردم ایران در بیش از ٨ ماه اخیر  که از کرونا می‌گذرد،هم کرونا را تحمل کرد و با آن مقابله کرد، هم با تحریم مقابله و هم سختی‌ها را تحمل کرد و توانست در برابر  این همه فشارها ایستادگی کند و ان‌شاءالله می‌توانیم موفق نهایی باشیم.»

رئیس‌جمهوری یکی از دلایل و نشانه‌های مهم موفقیت‌های مردم را افتتاح پروژه‌های ملی در کشور دانست و گفت: «این افتتاح‌ها یک دلایل روشن و واضح است که ملت ایران متوقف نمی‌شود و در برابر فشارها زانو نمی‌زند و کمر خم نمی‌کند. بی‌تردید ما در برابر  دشمنان می‌توانیم موفق باشیم و آنان را وادار کنیم که روزی دوباره بازگردند و قانون و مقررات و پیمان را اجرا کنند.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.