پيام هاي جديد دولت امريكا براي ايران

يك منبع آگاه: دو پيام بطور مستقيم و تعدادي غيرمستقيم بوده است

از زمان انجام عمليات طوفان الاقصي از سوي رزمندگان مقاومت فلسطين و تحولات اخير در منطقه غرب آسيا تاکنون دو پیام از سوی آمریکا براي جمهوری اسلامی ایران و ده‌ها پیام از سوی آمریکا و برخی کشورهای غربی براي مقاومت منطقه به خصوص حزب‌الله لبنان ارسال شده است.

به گزارش شهروند آنلاين به نقل از ايرنا، امروز پنجشنبه نيز «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با اشاره به پیام‌های این کشور خطاب به ایران اعلام کرد در صورت ادامه تحرکات علیه آمریکایی‌ها در منطقه، این کشور واکنش نشان خواهد داد.

وی گفت: «هشدار من برای آیت الله است. اگر به تحرک علیه نیروهای ما ادامه بدهند واکنش نشان می دهیم.»

با افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص پیام آمریکا به مقامات عالی نظام، «محمد جمشیدی» معاون رئیس جمهور خبر داد پیام‌های آمریکا خطاب به رهبرمعظم انقلاب نبوده و حتی به تقاضا و برخی درخواست‌ها از ایران محدود بوده است.

وي گفت: پیام های ارسالی آمریکا نه خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و نه چیزی جز درخواست و تقاضا از ایران. اگر بایدن فکر میکند که به ایران هشدار داده بهتر است از تیمش بخواهد متن نهایی پیام ها را به وی نشان دهند.

توضيحات يك منبع آگاه

در اين زمينه يك منبع آگاه، جزئیاتی را از پیام‌های اخیر آمریکا به ایران فاش كرده است.

این منبع آگاه با اشاره به عملیات راهبردی طوفان الاقصی و فروپاشی سیستم سیاسی و امنیتی اسرائیل گفت: پس از این شکست راهبردی، آمریکا فرماندهی سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی در جنگ علیه فلسطینی‌ها را بدست گرفت تا این رژیم را از باتلاقی که در آن گرفتار شده نجات دهد.

وی افزود: با سرعت گرفتن جنایات آمریکا و اسرائیل علیه مردم غزه و گسترش واکنش‌ها ، مقامات آمریکایی از طریق رایزنی با کشورهای گوناگون تلاش کردند تا اقدامات انجام شده را به عنوان حق مشروع رژیم صهیونیستی معرفی کنند و از واکنش‌های نظامی احتمالی در منطقه جلوگیری کنند.

این منبع آگاه با اشاره به رایزنی‌های منطقه‌ای ایران و آمریکا و سفرهای امیرعبداللهیان و بلینکن وزيران امور خارجه دو كشور به کشورهای گوناگون منطقه در هفته ابتدایی جنگ تصریح کرد: آمریکا اولین پیام‌های خود را در روزهای ابتدایی جنگ به ایران و مقاومت ارسال کرد و همچنان با وجود گذشت دو هفته از آن این پیام‌رسانی‌ها ادامه دارد.

وی گفت تاکنون بیش از دو پیام از سوی آمریکا به ایران و ده‌ها پیام از سوی آمریکا و برخی کشورهای غربی به مقاومت منطقه به خصوص حزب‌الله لبنان رسیده است. این پیام‌های شامل دو محور اصلی بوده است؛ اول اینکه آمریکا در این پیام‌ها ادعا می‌کند به دنبال گسترش جنگ در منطقه نیست و دوم آنکه واشنگتن از ایران و گروه‌های مقاومت در منطقه خواسته است از خود خویشتن‌داری نشان دهند.

وی در باره موضع علنی ایران به این پیام‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است آمریکا نمی تواند با یک دست تجهیزات نظامی به رژیم اسرائیل ارسال کرده و فرمان مدیریت جنگ را برعهده بگیرد و با دست دیگر پیام‌ سیاسی صادر کند و از مخالفت خود با گسترش جنگ سخن بگوید.

این منبع آگاه افزود: ایران همچنین صراحتا گفته است که گروه‌های مقاومت در منطقه به طور مستقل عمل می‌کنند و در قبال تصمیمات خود تابع دستور تهران نیستند؛ کمااینکه طوفان الاقصی بدون پشتیبانی ایران و به صورت درون‌زا توسط نیروهای مقاومت فلسطینی طراحی و پیاده شده است. بنابراین، ایران در مقام امر و نهی گروه‌های مقاومت منطقه نیست.

وی تصريح كرد: جمهوری اسلامی ایران هشدار داده است که تصاعد بحران و استمرار جنایات رژیم صهیونیستی منجر به عصبانیت ملت‌های منطقه و باز شدن جبهه‌های جدید علیه رژیم صهیونیستی و حتی آمریکا خواهد شد. اتفاقات روزهای اخیر از عراق تا سوریه، لبنان و یمن همین مساله را نشان می‌دهد.

به گفته این منبع آگاه، با ادامه جنگ و محاصره مردم غزه، نشانه‌هایی از باز شدن جبهه‌های جدید در منطقه دیده می شود. اگر ادعای آمریکایی‌ها در این خصوص که نمی خواهند جنگ گسترده شود واقعیت دارد باید کشتار مردم غزه را متوقف کنند و از بازی با احساسات و خط قرمزهای گروه‌های مقاومت در منطقه دست بکشند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.