آرميتا درگذشت

«آرميتا گراوند» دختر دانش آموز تهراني كه چندي پيش در مترو بيهوش شده بود و اين حادثه بازتاب زيادي در رسانه ها داشت، پس از نزديك به يك ماه بستري در بيمارستان، صبح امروز شنبه با زندگي وداع كرد.

به گزارش شهروندآنلاين، خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) امروز شنبه گزارش داد: آرمیتا گراوند که اوایل مهر امسال هنگام عزیمت به مدرسه در ایستگاه مترو میدان شهدا دچار افت فشار و بیهوشی شده بود، به علت به ثمر ننشستن معالجات گسترده پزشکی در بخش مراقب‌های ویژه درگذشت.

بر اساس اين گزارش، آرمیتا صبح ۹ مهر ماه گذشته در حالی که به همراه دوستان خود قصد ورود به داخل واگن قطار مترو در ایستگاه شهدا را داشت، ناگهان با افت فشار مواجه و با برهم خوردن تعادلش، از پشت سر به لبه بیرونی ایستگاه برخورد و مصدوم شد.

شدت برخورد به حدی بود که وی برای دقایقی دچار ایست قلبی شد و پس از تلاش امدادی چند نفر از شهروندان، کارکنان مترو و عوامل اورژانس، برای ادامه درمان به نزدیک ترین بیمارستان تخصصی اعزام شد.

با اين حال، آسیب مغزی وارده به مصدوم باعث شد که وی مدتی را در وضعیت کما سپری کرده و اكنون فوت کند.

بر اساس نظریه رسمی پزشکان آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشار خون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن رسانی مغزی و ادم مغزی شده است.

پس از این حادثه تلخ، پدر و مادر آرمیتا همچون دوستان او خواستار دعا برای بهبودی فرزندشان شدند و بر عدم حاشیه سازی برای دخترشان و به دیدن فیلم‌های مترو و بر هم خوردن تعادل آرمیتا و برخورد سرش با سکوی قطار تاکید داشتند.

آنها به ايرنا گفتند که آرمیتا ابتدا با کمک دوستانش به خارج از واگن قطار منتقل و بعد هم با تماس اورژانس و حضور تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی او را به بیمارستان انتقال دادند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.