جزئیات قطعنامه سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی

امیرعبداللهیان: مهمترین پیام قطعنامه این است که حماس یک جنبش آزادی‌بخش در فلسطین است

وزیر خارجه کشورمان گفت: یک طرح سیاسی را پیگیری می‌کنیم که بر اساس آن بر توقف فوری جنایات جنگی و حملات نظامی رژیم صهیونیستی و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه تمرکز دارد.

به گزارش شهروند آنلاین، وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت:‌ در نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل درباره فلسطین، گروه کشور‌های عربی و اسلامی به این توافق نظر رسیدند که مجمع عمومی قطعنامه‌ای صادر کند.

یکی از کشور‌های غربی پیشنهادی را ارائه کرد که در قطعنامه از حماس به عنوان یک گروه تروریستی یاد شود، اما با تلاش‌ها و رایزنی‌های زیادی که انجام شد این پیشنهاد از حمایت لازم برخوردار نشد و قطعنامه پیشنهادی با ۱۲۰ رای به تصویب رسید و مهمترین پیام این قطعنامه این است که حماس یک جنبش آزادی‌بخش در فلسطین است و در چارچوب مبارزه با اشغالگری عمل می‌کنند.

وزیر امور خارجه درباره دستاورد‌های سفر خود به نیویورک گفت: مهمترین مساله‌ای که در دستور کار بود این بود که یک طرح سیاسی را بتوانیم پیگیری کنیم و در مشورت با دبیر کل سازمان ملل بتوانیم در چارچوب آن طرح برای توقف جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه و کرانه باختری اقدام شود.

این طرح بر روی توقف فوری جنایات جنگی و حملات نظامی رژیم صهیونیستی و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه تمرکز دارد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.