بركناري سلاح ورزي ابلاغ شد

دبیر شورای عالی نظارت بر اتاق ایران صورتجلسه مصوبه شورای مذکور مبني بر غيرقانوني بودن حضور «حسين سلاح ورزي» در رياست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران را برای اجرا به اين شورا ابلاغ کرد.

به گزارش شهروندآنلاين، دبیر شورای عالی نظارت بر اتاق ایران در ابلاغیه ای که روز یکشنبه ۷ آبان ماه جاری صادر شده، صورتجلسه مصوبه شورای مذکور را به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای اجرا ابلاغ کرده است.

بر اساس این مصوبه که به امضای اکثریت اعضای شورا رسیده، اتاق ایران مکلف است در راستای اجرای مصوبه مذکور، اقدامات لازم را برای برگزاری مجدد انتخابات با قید فوریت به انجام رسانده و نتیجه را به دبیرخانه منعکس کند.

نشست شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران یکم آبان ماه برگزار شد و با راي اكثريت اعضاي آن، انتخاب «حسین سلاح‌ورزی» را به ریاست اتاق بازرگانی به دليل عدم رعايت تشريفات قانوني ، غيرقانوني شناخت و او را بركنار كرد.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی به عنوان عضو شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی پیش از برکناری سلاح ورزی اعلام کرد که با توجه به تخلفات صورت گرفته در برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی ایران، نظر دولت معطوف به رفع ابهامات انتخابات خرداد ماه است، از این رو دعوت‌نامه‌ای برای اعضا به منظور رسیدگی به موضوع تخلفات انتخابات ارسال شده است.

اواخر خردادماه انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران برگزار شد و «حسین سلاح‌ورزی» به عنوان رئیس این اتاق معرفي شد اما از همان زمان بحث بر سر درست بودن و قانوني بودن اين انتخابات در جريان بود و برخي انتخاب او را غيرقانوني مي دانستند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.