آتش‌بس فوری؛راه حل مسأله مرگ و زندگی در غزه

رئیس آژانس ویژه امدادرسانی سازمان ملل درباره آوارگان فلسطینی هشدار داد: آتش‌بس فوری در غزه به مسأله مرگ و زندگی برای ساکنان آن تبدیل شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، «فیلیپ لازارینی» رئیس آژانس ویژه امدادرسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) هشدار داد: آتش‌بس فوری در غزه به مسئله مرگ و زندگی برای میلیون‌ها نفر تبدیل شده است.

او این اظهارات را بعد از آن بیان کرد که انبارهای این آژانس را فلسطینی‌های در جست‌وجوی غذا و کمک‌های دیگر خالی کردند. او گفت: «فروپاشی بیشتر نظم مدنی ادامه فعالیت آنروا را در غزه اگر نگوییم غیرممکن، بسیار دشوار می‌کند».

توضیحات لازارینی در شورای امنیت درباره غزه، تصویر تاریکی از وضعیت انسانی در این منطقه که زیر بمباران رژیم صهیونیستی قرار دارد را ترسیم کرد و تقریباً همه سخنرانان تاکید کردند تل‌آویو موظف است از غیرنظامیان و نیازهای ضروری آنها برای حیات محافظت کند.

این مقام سازمان ملل تاکید کرد: کاروان‌های کمکی که در روزهای اخیر از طریق گذرگاه رفح از مصر وارد غزه شده‌اند، در مقایسه با نیازهای بیش از دو میلیون نفری که در غزه در حصر هستند، ناچیز است.

به گفته او، سیستم موجود برای ورود کمک به غزه در مسیر شکست است، مگر اینکه اراده سیاسی برای معنادار کردن جریان تدارکات مطابق با نیازهای بشردوستانه بی‌سابقه وجود داشته باشد.

به‌رغم نسل‌کشی تل‌آویو در غزه و وضعیت وخیم انسانی آن، کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس از حمایت از آتش‌بس با این بهانه که توانایی رژیم صهیونیستی در دفاع از خود را مختل می‌کند، خودداری کرده‌اند.

آنها مدعی هستند در عوض برای توقف بشردوستانه به منظور رسیدن کمک‌ها به غزه تلاش می‌کنند. در میانه حمایت‌های غرب از جنایات رژیم موقت صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» شب گذشته گفت اسرائیل آتش‌بس را نمی‌پذیرد زیرا به معنی تسلیم شدن در مقابل حماس است./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.