محسنی اژه‌ای:هیچ ابایی از برخورد با فساد و مفسد نداریم

رئیس قوه قضاییه گفت :مبارزه بدون تبعیض و بدون تعارف با فساد و مفسد در عرصه‌ها و ساحت‌های گوناگون، جزو اولویت‌های اصلی دستگاه قضااست.

به گزارش شهروند آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار با قشرهای مختلف مردم استان کرمان: تاکید کرد:باید توجه شود که خدای ناکرده در این عرصه، در زمین دشمن بازی نکنیم و امنیت روانی و مردم را خدشه‌دار نکنیم؛ گاهی مطالبی بدون استناد و از ناحیه دشمن مطرح می‌شود و ما به پمپاژ آنها مبادرت می‌ورزیم؛ باید از این رویکرد اجتناب کرد و در عین حال اطمینان داشته باشیم که نظام بدون اغماض با فساد و مفسد مقابله می‌کند؛ کدام مسئول فسادش ثابت شد و نظام با آن برخورد نکرد؟!

رئیس دستگاه قضا  افزود:پسر و‌ دختر مقامی که مسئولیت‌های مختلف از رئیس جمهور تا رئیس مجمع تشخیص مصلحت داشت و از قضا از اهالی همین استان کرمان بود به علت ارتکاب جرایم به زندان محکوم شدند یا اینکه دو فرزند معاون اول قوه قضائیه پس از وصول گزارش مستند، بازداشت شدند و پدر آنها نیز اعلام کرد که تسلیم قانون است و ضابط و دادسرا و دادگاه، بدون ترس ورود کردند؛بنابراین ما هیچ ابایی از برخورد بدون تبعیض و بدون تعارف با فساد و‌ مفسد نداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: امروز ناهنجاری‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه عفاف و حجاب وجود دارد و سبب آزردگی مردم  می‌شود؛ من بعد از اغتشاشات پارسال مکرراً خطاب به مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله فراجا و وزارت کشور، تاکید کردم که بسیاری از جرایم در حوزه ناهنجاری‌های اجتماعی و عفاف و حجاب، در زمره جرایم مشهود هستند و باید با همین ظرفیت‌های قانونی موجود، با آنها برخورد کرد تا اینکه یک قانون جامع‌تری تصویب شود.

او انتقال و جابه‌جایی زندان‌ها از داخل شهرها به بیرون از شهرها را از برنامه‌ها و اولویت‌های دستگاه قضائی دانست وافزود: تحقق کامل این امر نیازمند فراهم شدن یکسری شرایط است؛ به هر حال انتقال و جابه‌جایی زندان کرمان نیز در‌ زمره برنامه‌های دستگاه قضائی  است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای  در سخنانی در دیدار با قشرهای مختلف مردم استان کرمان اعلام کرد: امروز که شاهد جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه مردم غزه هستیم مشاهده می‌کنیم که روح حاج قاسم در رزمندگان جریان مقاومت، متبلور است.

او تصریح کرد: به مردم استان کرمان که تعداد زیادی از ورزشکارانشان در مسابقات پاراآسیایی هانگژو برای ایران اسلامی مدال‌آوری کردند و در عین حال ارزش‌های اسلامی را نیز پاس داشتند تبریک می‌گوییم‌.

رئیس قوه قضائیه گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین قوه قضائیه و بنیاد شهید در راستای رسیدگی به امور هرچه مطلوب‌تر جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا منعقد شده ودر همین راستا به رئیس کل دادگستری استان کرمان دستور می‌دهم که عملیاتی‌سازی مفاد این تفاهم‌نامه را با جدیت در استان کرمان پیگیری کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به بازدید دی‌ماه  پارسال  خود از پارکینگ خودروهای توقیفی استان کرمان گفت: از دو هزار وسیله نقلیه توقیفی در پارکینگ استان کرمان که در معرض از بین رفتن بودند، طی ۱۰ ماه به میزان هزار و ۸۰۰ وسیله تعیین تکلیف و فروخته شده و مابقی نیز به مزایده گذاشته شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اظهار داشت: امروز ناهنجاری‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه عفاف و حجاب وجود دارد و سبب آزردگی مردم ما می‌شود؛ من بعد از اغتشاشات سال گذشته مکرراً خطاب به مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله فراجا و وزارت کشور، تاکید کردم که بسیاری از جرایم در حوزه ناهنجاری‌های اجتماعی و عفاف و حجاب، در زمره جرایم مشهود هستند و باید با همین ظرفیت‌های قانونی موجود با آنها برخورد کرد تا اینکه یک قانون جامع‌تری تصویب شود.

رئیس عدلیه بیان  کرد: چنانچه جایی سراغ دارید که دیوان عدالت اداری بر خلاف قانون عمل کرده، آن را اعلام کنید تا پیگیری کنیم اما توقع نداشته باشید که دیوان، بر خلاف قانون عمل کند.

پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان، رئیس قوه قضائیه را شخصیتی محبوب، برجسته و دارای طهارت و پاکی توصیف کرد و بیان  کرد: «برنامه جامع دستگاه قضائی در دوره تحول و تعالی» و همچنین «تجربه و دانش بالای حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در راس قوه قضائیه» ، موجب افزایش امید مردم به دستگاه قضا شده است.

او در بخش دیگری از سخنانش تفویض برخی اختیارات لازم به اعضای قضایی شورای راهبردی استان کرمان را برای رفع هرچه سریع‌تر مسائل و مشکلات  استان خواستار شد.

نماینده خانواده شهدا و ایثارگران  هم خواستار تعریف ضمانت اجرایی دقیق برای قانون جامع ایثارگران در نتیجه تعامل و هم‌افزایی قوای قضائیه و مقننه شد.

نماینده اساتید و نخبگان استان کرمان نیز در این جلسه با قدردانی از رئیس دستگاه قضا به خاطر شرکت در مجامع دانشگاهی نقاط مختلف کشور، اظهار کرد: استان کرمان در حال حاضر صد هزار دانشجو دارد و این در حالی است که تا پیش از انقلاب تعداد دانشجویان محصل در استان کرمان فقط۱۰۰ نفر بود.

نماینده بانوان استان کرمان هم در این جلسه بر ضرورت تعیین تکلیف ابهامات قانونی در حوزه نحوه برخورد با معتادان متجاهر و همچنین انتقال زندان مرکزی کرمان به حاشیه شهر تاکید کرد.

نماینده کشاورزان استان کرمان نیز  در زمینه جلوگیری از پلمپ شدن تعداد قابل توجهی از چاه‌های آب، بزرگترین معضل جامعه کشاورزی این استان را مقوله برگشت ارز دانست و خواستار مساعدت دستگاه قضایی برای حل این مشکل شد.

نماینده طلاب و روحانیون استان کرمان  هم  از برخی سازوکارهای اداری دستگاه قضا  انتقاد کرد و گفت: امروز مردم از چپاول بیت‌المال از سوی عده‌ای خاص و آقازاده رنج می‌برند و ضرورت دارد که قوه قضاییه در این زمینه تصمیماتی فوری و عاجل اتخاذ کند.

او همچنین خواستار به کارگیری هرچه بیشتر طلاب و روحانیون از سوی دستگاه قضایی در مقوله پیشگیری از وقوع جرم شد.

نماینده طوایف استان کرمان و از علمای اهل سنت این استان نیز طی سخنانی، تفرقه را آفت امت اسلامی دانست و گفت: تمام تلاش دشمنان بر این است که جامعه اسلامی وحدت نداشته باشد.

نماینده دانشجویان استان کرمان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تحولات صورت گرفته در قوه قضائیه طی دو سال گذشته، اظهار کرد: ما خواستار آن هستیم که برنامه دیدار با دانشجویان و فعالان دانشجویی، به عنوان یک برنامه دائمی در سفرهای استانی رئیس دستگاه قضا وجود داشته باشد‌.

او همچنین بر ضرورت به نتیجه رسیدن پیگیری‌های حقوقی در پرونده ترور شهید سلیمانی تاکید کرد و در ادامه خواستار برخورد قاطع دستگاه قضا با ناهنجاری‌های اجتماعی به ویژه در مقوله حجاب شد.

نماینده دانشجویان استان کرمان همچنین بر ضرورت انتقال زندان مرکزی کرمان که در مجاورت منازل مسکونی و مجتمع‌های دانشگاهی قرار دارد تاکید کرد.

نماینده دانش‌آموزان استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به نقش ویژه دهه هشتادی‌های انقلاب اسلامی در ایجاد نظم نوین جهانی، به انتقاد از وضعیت نظام آموزشی در کشور پرداخت و در ادامه، خواستار برخورد قاطع و بدون تعارف دستگاه قضا با مفسدان و گسترش دهندگان بی‌عفتی در جامعه شد./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.