جنگ تن به تن در غزه

331 نظامي صهيونيست به هلاكت رسيدند

رسانه هاي خارجي از وقوع جنگ تن به تن ميان مبارزان فلسطيني و ارتش رژيم اشغالگر قدس در نوار غزه در شبانه روز گذشته خبر مي دهند اما تاكيد دارند كه نيروي زميني اسرائيل هنوز نتوانسته است وارد شهر غزه شود.

به گزارش شهروندآنلاين، خبرگزاري هاي غربي گزارش دادند طي شبانه روز گذشته جنگ تن به تن در درون نوار غزه در جريان بوده اما ارتش اسرائيل در تلاش هاي خود براي شكست قدرت دفاعي حماس ناكام مانده است.

بر اساس اين گزارش، پيش بيني مي شود در صورت ورود نيروهاي زميني رژيم صهيونيستي به هسته اصلي اين درگيري يعني جنگ شهري در بندر غزه پايتخت نوار غزه، درگيري هاي شديد و خونيني ميان دو طرف دربگيرد.

خبرگزاري افه اسپانيا در اين زمينه به نقل از يك سخنگوي نظامي اسرائيل گزارش داد كه سربازان صهيونيست براي مقابله با شبه نظاميان حماس با دشواري هاي جدي مواجه اند زيرا آنها به فنون جنگ چريكي مسلط هستند و با كمين هاي مداوم، از مخفيگاه هاي زيرزميني خود بيرون مي آيند و حملات غافلگيرانه انجام مي دهند.

ارتش رژيم صهيونيستي تاييد كرده است كه در مجموع 17 نظامي اين رژيم در جريان تهاجم زميني به نوار غزه به هلاكت رسيده اند.

به گفته سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، از آغاز جنگ در غزه تاکنون ۳۳۱ نظامی ارتش این رژیم به هلاکت رسیده‌اند.

اين در حالي است كه رژيم صهيونيستي  بطور مداوم از زمين، هوا و دريا به حمايت از نيروي زميني خود ادامه مي دهد و حملات توپخانه اي و موشكي و بمباران هاي مداوم آن عليه مردم مظلوم فلسطين در نوار غزه همچون روزهاي گذشته با شدت جريان دارد.

شمار شهداي فلسطين از 9 هزار نفر گذشت

وزارت بهداشت فلسطين در غزه امروز اعلام كرد كه در نتيجه حملات ددمنشانه رژيم صهيونيستي در 27 روز گذشته تاكنون تعداد 9 هزار و 61 فلسطيني به شهادت رسيده اند كه اكثر آنان، شهروندان عادي به ويژه زنان و كودكان هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز گفت: اشغالگران همچنان قتل‌عام را یکی پس از دیگری در مناطق پر جمعیت تکرار می‌کنند اشغالگران در ۲۴ ساعت ۱۵ قتل عام انجام دادند که ۲۵۶ شهید نتیجه آن بود. تعداد شهدا به ۹۰۶۱ نفر رسیده است که ۳۷۶۰ کودک و ۲۳۲۶ زن هستند.

این سخنگو از همه طرف‌ها خواست مسیر ایمن را برای ورود فوری کمک‌های پزشکی به غزه فراهم کنند.

وي تاکید کرد: ما نسبت به یک فاجعه بهداشتی قریب الوقوع در نتیجه توقف کار ژنراتور بیمارستان الشفا هشدار می‌دهیم.

هدف‌گیری برج محل استقرار خبرنگاران

رسانه‌های فلسطینی نيز از هدف‌ قرار گرفتن برج الغفری، در غرب غزه که محل استقرار خبرنگاران است توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند.

خبرگزاری شهاب هم گزارش‌هایی از درگیری‌ شدیدی میان رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب محله «الزیتون» در غزه خبر داد

بنا به گزارشها، درگیری‌ها در هر سه جبهه شمال‌غرب (بیت‌الاهیه)، شمال‌شرق (بیت‌الحانون) و جنوب شهر غزه گزارش شده است. نیروهای مقاومت درحال جلوگیری از پیشروی خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی هستند و صدای انفجار به شکل مداوم در منطقه شنیده می‌شود.

شهاب اعلام کرد همزمان با تلاش نیروهای پیاده نظام ارتش رژیم صهیونیستی برای پیشروی در غزه، جنگنده‌های آن نیز وارد عمل شده و چند حمله را به مناطق درگیری زمینی انجام دادند، به گونه اي كه امروز درگیری شدیدی با نیروهای اشغالگر در حال نفوذ به محورهای جنوب غربی و جنوب شرقی شهر غزه شکل گرفته است.

در همین راستا، گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که چند خودروی زرهی رژیم صهیونیستی را در محور شمال غرب غزه با توپ های «الیاسین ۱۰۵» هدف قرار داده و آنها را منهدم کرده است.

القسام همچنین اعلام کرد که دو جنگ‌افزار دیگر دشمن صهیونیستی را در شرق محله زیتون در غزه منهدم کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز محله تل الهوا در غرب غزه را به طرز جنون‌آمیزی مورد حمله قرار داد.

برخی منابع تاکید کردند که بیش از ۲۰ موشک در عرض چند دقیقه به سمت محله تل الهوا شلیک شده است.

همچنین خبرنگار الجزیره از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا برای سومین بار خبر داده است.

الجزیره در این باره اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز برای سومین بار اردوگاه جبالیا و محله «الفالوجا» در این اردوگاه را بمباران کردند.

۴ شهید در کرانه باختری
همزمان با حملات به غزه نظامیان صهیونیست به رام الله، قلقیلیه و البیره در کرانه باختری یورش بردند.

وزارت بهداشت فلسطین در این باره اعلام کرد که ۴ فلسطینی در قلقیلیه به ضرب گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که شش فلسطینی دیگر نیز از مناطق مختلف کرانه باختری مجروح شدند.

خبرگزاری فلسطین نیز اعلام کرد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۱۰ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

بمباران یک مدرسه و شهادت ده‌ها غیرنظامی

خبرگزاری شهاب نیز اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مدرسه «ابو عاصی» در اردوگاه «الشاطی» در غرب شهر غزه را بمباران کردند.

طبق این گزارش، این مدرسه محل پناه آوارگان است و این حمله مجر به شهادت و مجروح شدن ده ها غیرنظامی شده است. الجزیره در گزارش خود گفته است که ارتش اشغالگر بمب‌های فسفری را به سمت مدرسه آنروا شلیک می‌کند.

همزمان با این حملات منابع خبری فلسطین نیز از موج جدید حملات راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین منطقه «غلاف غزه» خبر دادند.

طبق این گزارش، مقاومت فلسطین در نوار غزه شهرک‌های غلاف غزه را در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان هدف حمله راکتی قرار داد.
منابع محلی اعلام کردند که آژیرهای خطر هم اکنون در منطقه غلاف غزه به صدا درآمده است.

وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌ها

از سوی دیگر وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: ژنراتور اصلی بیمارستان اندونزی متوقف شد و بخش‌های زیادی از بیمارستان از کار افتاد

شرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز در سخنانی پس از ازکار افتادن ژنراتور بیمارستان اندونزی اعلام کرد که وضعیت این بیمارستان و همچنین بیمارستان «الشفاء» فاجعه‌بار است.

وی همچنین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی حملات گسترده‌ای را به مناطق اطراف بیمارستان «قدس» در منطقه «تل الهوا» در جنوب نوار غزه انجام داده است.

تنها بیمارستان ارائه دهنده درمان سرطان در این منطقه نیز از چهارشنبه شب به دلیل کمبود سوخت تعطیل شده است.

در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که جان ۷۰ بیمار سرطانی در داخل این بیمارستان در خطر است.

صبحی سوکیک، مدیر بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این مرکز دیگر قادر به ارائه خدمات نیست و بسیاری از بیماران سرطانی این مرکز در معرض خطر مرگ قرار دارند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز در واکنش به تعطیل شدن تنها بیمارستان درمان بیماران سرطانی غزه گفت: بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین که در غزه فعالیت می‌کرد، به دلیل تمام شدن سوخت به طور کامل ازکار افتاده است.

وزیر بهداشت ترکیه گفت: جامعه جهانی و نهادهای مربوطه اقدامات کافی برای جلوگیری از حملات اسرائیل به بیمارستان ها در نوار غزه انجام ندادند.

در همین حال، «محمد زقوت»، مدیرکل بیمارستان‌های غزه نیز با اشاره به از کار افتادن ژنراتور برق بیمارستان اندونزی هشدار داد: ممکن است دستگاه‌های دیالیز در بیمارستان اندونزی به دلیل کمبود سوخت متوقف شوند.

مدیرکل بیمارستان‌های غزه ادامه داد: ۷۰ درصد خدمات بیمارستان‌ اندونزی به دلیل خرابی ژنراتورها به دلیل تمام شدن سوخت در خطر توقف هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین در جریان عملیات «طوفان الاقصی» غافلگیر شده و شکست خورده، برای جبران این شکست مفتضحانه درحال هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه در نوار غزه است و با بستن منابع آب و برق روی آنها و بستن تمامی گذرگاه‌ها منجر به شکل‌گیری یک فاجعه در این باریکه شده است.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد بیست و هفتمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، دستور تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه رقم می‌زند و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.