رييس مجلس: هزينه تسلیم شدن بیش از مقاومت است

با عمليات طوفان الاقصي، نظم نويني در جهان ايجاد شده است

رييس مجلس شوراي اسلامي در مراسم راهپيمايي يوم الله 13 آبان در تهران گفت هم مقاومت و هم تسليم شدن، هزينه دارد اما هزينه مفاومت سرمايه گذاري است در حالي كه هزينه تسليم شدن، باج دادن است و این باج دادن هم گاه پایانی ندارد.

به گزارش شهروندآنلاين، «محمدباقر قالیباف» كه امروز شنبه در اجتماع هزاران نفر از راهپيمايان شركت كننده در مراسم روز ملي مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز در مقابل لانه جاسوسي سابق امريكا سخن مي گفت، با اشاره به حمایت آزادی خواهان جهان از مردم غزه و فلسطین گفت: آیا امروز کسانی که به طرفداری از غزه به پاخاسته اند، ایدئولوژی اي همانند ما دارند؟!

وي افزود: آنها به اين دليل براي حمايت از فلسطين به پا خاسته اند كه در مقابل ظلم می ایستند و به همين دليل، اگر خلاف عدالت حرکتي ببینند، واکنش نشان می دهند.

رييس مجلس، حمايت جهاني از غزه و مردم فلسطين را ثمره مقاومت و ايستادگي آنها دانست و تاكيد كرد: همه ما باید بدانیم كه مقاومت، هزینه دارد اما تسلیم شدن و کرنش کردن هم هزینه دارد اما نتيجه اين هزينه ها كاملا متفاوت است؛ هزینه مقاومت مثل سرمایه گذاری است و در آينده، سرمايه اي كلان مي شود در حالي كه هزینه تسلیم شدن همانند باج دادن است كه انتهايي چيز تداوم باج خواهي افراد شرور ندارد.

رئیس مجلس گفت: انتهای مسیر سازش، ورشکستی و سرشكستگي است و انتهای مسیر مقاومت، پیروزی، سربلندی و عزت است. نمونه روشن و مشخص آن را امروز به عینه می‌بینیم. لازم نیست برگردیم و دهها سال گذشته پشت سرمان را نگاه کنیم. همین دو اتفاقی که در یکسال قبل رخ داد را نگاه کنیم که اگر ما با این مبانی پیش برویم، آینده از آن ما است و این وعده خدا است.

عمليات طوفان الاقصي نظم نويني در جهان ايجاد مي كند

قالیباف گفت: همین عملیات طوفان‌الاقصی یک نمونه عملی بود و شما خواهید دید که یک نمونه نظری هم خواهد بود و همه بر این موضوعات قلم خواهند زد. این عملیات و حرکت نقطه عطفی بود که تاریخ و مبانی طرح‌ریزی را جابجا کرد.

وي تصریح کرد: عملیات طوفان الاقصی معادلات نظم جهانی و عناصر و عوامل محاسباتی آن را جابجا کرد. عملیات طوفان الاقصی نقطه عطفی بود و تاریخ را جابجا کرد. حالا همه از یک نظم نوین جهانی حرف می زنند و آمریکا و رژیم صهیونیستی هر کاری بکنند ديگر شرایط پس از عملیات طوفان الاقصی به حالت اول خود برنخواهد گشت.

وی تصریح کرد: با صراحت عرض می‌کنم اینکه همه کسانی که مسائل راهبردی، استراتژیک و ژئوپلتیکی را دنبال می‌کنند حرف از یک نظم نوین جهانی می‌زنند. بدون شک این حرکت طوفان‌الاقصی در فلسطین معادلات این نظم جهانی و عناصر و عوامل محاسباتی آن را در سطح جهانی و منطقه‌ای جابجا کرد و هرگز رژیم صهیونیستی و آمریکا با هر اقدامی که انجام دهند، به جای سابق خود بازنخواهد گشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شما نگاه کنید از سال ۱۹۱۴ میلادی  و آغاز جنگ جهانی اول که انگلیسی‌ها آن موقع تصمیم گرفتند که این حرکت و جرثومه فساد و ناامنی را در منطقه فلسطین پایه‌گذاری کنند، این مسیر طی شد تا سال ۱۹۴۸ که انگلیسی‌ها در شورای امنیت سازمان ملل، رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند و این شیطنت‌ها تا امروز ۷۵ سال است که ادامه دارد.

قالیباف تصریح کرد: آنها در اين مدت نشان داده بودند یک ارتش مقتدر، جامع و کامل هستند. آنها در دکترین نظامی‌شان این را نشان داده بودند که آنچنان بر اطلاعات سوارند که هر کسی در منطقه نه در سرزمین فلسطین و نه در کشورهای همسایه در هر کجا همه چیز را کنترل می‌کنند و يك ارتش شکست‌ناپذیر هستند.

وی گفت: رژیم صهیونیستی همیشه از حمایت خارجی برخوردار بود، همه حرفشان این بود که ما جنگ پیش‌دستانه انجام می‌دهیم و همیشه نبرد را به خارج از سرزمین‌های اشغالی بردند و می‌برند، رژیم صهیونیستی همواره امنیت داخلی خود را مثال زدنی می دانست و به قدرت بازدارندگی‌اش افتخار می‌کرد و به گنبد آهنینی‌ می‌نازید.

امروز همۀ دنیا فهمیده اند اسرائیل سست‌تر از خانۀ عنکبوت است 

رئیس مجلس ادامه داد: اینها همه  نقاط قوتی بود که رژیم صهیونیستی در طول این ۷۵ سال برای خود ترسیم کرده بود و شما همه این قدرت پوشالی  را دیدید. سیدحسن نصرالله، سيد ما دیشب گفت که دیگر من نیستم که می‌گویم اینها يك خانه عنکبوت هستند. امروز ديگر همه دنیا فهمید که اینها خانه عنکبوتی هستند.امروز با بمب‌های آنچنانی کودکان و زن و بچه‌ها را به شهادت می‌رساند و خانه‌ها را تخریب می‌کنند آیا این قدرت است؟ این اوج پستی و حیوان‌صفتی و رذالت و اوج درماندگی است.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا جنایتکار بداند که هر کاری هم که در غزه بکنند و هر اتفاقی بیافتد هرگز این نقطه عطفی که در معادلات گفتم تغییر نمی‌کند و این جمله کلیدی، حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری است که فرمودند«این شکست ترمیم‌پذیر نیست.»نتانیاهو این مرد خبیث بداند اولین قربانی این حادثه خواهد بود و در آینده نزدیک خواهید دید که چگونه به بدبختی و ذلت می افتد.

آمريكا: شيطنت نكن

 قاليباف گفت: ما مقصر اصلی همه این جنایت ها را به طور روشن و مشخص آمریکای جنایت کار می دانیم. رژیم صهیونیستی با دستور و پشتیبانی آمریکا به این جنایت ها دست می‌زند. ما هرگز این اظهارات خبیثانه رئیس جمهور آمریکا را فراموش نمی کنیم که وقتی این دو شیطان هم را در آغوش گرفتند بایدن به نتانياهو گفت:« امروز نیاز داشتیم که یک کشور اسرائیل در اینجا ایجاد کنیم. این اوچ پلیدی آمریکاست؛»

رييس مجلس افزود: امام ما بیش از ۶۰ سال قبل در چنین روزی چنین حرفی را به آمریکا و اسرائیل زدند و ما امروز به آمریکا می گویيم؛ آمریکای شیطان و شیطان پرست و شیطان جو، شیطنت نکن و دوباره محاسبه غلط نکن.  مقاومت و گروه‌های مقاومت موضوعی دولتی و دولت محور نیستند بلکه امری برآمده از امت اسلامی و برآمده از ایمان و برای مبارزه با ظلم و جنایت و ستم هستند و مطمئن باش این گروه ها طعم تلخ شکست را به جنایتکاران اسرائیل خواهند چشاند «و کان حقا علینا نصر المؤمنین» این باور و ایمان ماست و وعده خداست.

قالیباف تصریح کرد:  یادمان نمی رود در همین ۱۳ آبان پارسال، همین رئیس جمهور آمریکا در یک سفر تبلیغاتی به کالیفرنیا در یک میتینگ سیاسی در تجمعات دموکرات ها این حرف را زد: «ما دنبال این هستیم که ایران را آزاد کنیم تا چند هفته دیگر ایران آزاد می شود» می بینید که چقدر دستگاه اطلاعاتی آنها غلط محاسبه کرد و برای جمهوری اسلامی روزشمار می گذارند. امروز که  ۱۳ آبان است بعد از یک سال و در خیابان های ایران اسلامی هستیم در حالی که خیابان های بسیاری از کشورهای همراه آمریکا مانند انگلیس و ديگر حیوان صفتان، درگیر اعتراضات مردمي عليه جنایات در فلسطین هستند.

رييس مجلس گفت: بیچاره کشورهایی که روی حمایت این رژیم ضعیف و پلید و رفتنی حساب باز کرده بودند و تشت رسوایی آنها وقتی از بام افتاد، همه چیز را مشخص کرد و وقتی عکسی یادگاری گرفتند، روی اسب بازنده شرط بستند.

حل مشكلات اقتصادي، مبارزه اي مقدس براي ما است

قالیباف گفت: مردم ایران و جوانان بدانید مردم ایران همواره آزادی خواه، دلداده به اسلام و اهل بیت و مکتب قرآنی هستند. امروز اگر با تحریم اقتصادی و جنگ ترکیبی و رسانه ای بر ملت ما فشار می آورند از قدرت و استقلال ما می ترسند. دست‌یابی به فناوری هسته‌ای بهانه است،اسرائیل بیش از ۱۰۰ کلاهک هسته ای دارد، برخی دیگر از کشورهای منطقه که با آنها رفتارهای مسالمت آمیز دارند، مگر کلاهک هسته ای ندارند؟ ما بارها اعلام کرده ایم که دنبال این موضوع نیستیم ولی آنها هسته ای را بهانه کرده تا پیشرفت مردم را بگیرند.

رييس مجلس با بيان اينكه مهمترین موضوع در مسائل داخلی توجه به حل مشکلات اقتصادی است، تصریح کرد:مهمترین مبارزه ما در مسائل داخلی توجه به حل مشکلات اقتصادی و تلاش برای گره گشایی موضوعات معیشتی مردم است و این اقدام عین مبارزه با امریکاست و امروز باید این جبهه در اولویت کاری دولت، مجلس و همه نهادها قرار گیرد.

وی افزود: باید این اقدام  را مبارزه مقدس بدانیم  و به حول و قوه الهی در این مسیر گام برداریم و سختی ها را  تحمل کنیم زيرا بدون شک، عزت دنیوی و اجر اخروی با کسانی است که در مسیر شهدا و امام شهدا و در خدمت به مردم عزیز و تحقق فرامین رهبری گام بر می دارند.

حرف 60 سال پيش امام

قالیباف خاطرنشان کرد: بدون شک، تاریخ همۀ ملت‌ها و اقوام پر از نقاط فرازونشیب‌اند. ما هم در ایران عزیزمان و نهضت اسلامی‌مان به رهبری حضرت امام، که مایۀ حیات مجدد اسلام و افتخار امت اسلامی شد، روزها و هفته‌های خاصی را داریم، ازجمله همین یوم‌الله ۱۳ آبان. اگر نگاهی به گذشتۀ خود بکنیم، پس از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، یک سال بعد حضرت امام در ۴ آبان‌ماه دربرابر تصویب کاپیتولاسیون یک سخنرانی تاریخی کردند. به عظمت تشخیص امام در آن روز نگاه کنید: «رئیس‌جمهور آمریکا بداند این معنا را که منفورترین افراد دنیا در نظر ملت ایران است. تمام گرفتاری‌های ما از آمریکاست، و تمام گرفتاری‌های ما از اسرائیل است. اسرائیل هم از آمریکاست». این حرف برای شصت سال قبل است. اینجا بود که امام را تبعید کردند. این نگاه و شناخت عمیق امام نسبت به آمریکاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از همان ابتدا روحیه مقاومت و مبارزه با ظلم در ذات انقلاب اسلامی بوده است و مقاومت از ابتدای نهضت، مبتنی بر سنت های الهی و منطبق با باورهای متکی به اهل بیت علیهم السلام بود اما امریکا و رژیم صهیونیستی همیشه به دنبال جنایت بوده و هستند.

قاليباف تاكيدكرد: افتخار انقلاب اسلامی این است که این نهضت بر اساس مقابله با استکبار و  حضور مردم شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه آمریکا همیشه در هر شرایطی در مقابل منافع و امنیت ملی و استقلال انقلاب ایستاده‌ است، گفت: آمریکا علیه ملت ما کودتا و جنایت کرد و جنگ به راه انداخت،تاریخ شهادت می‌دهد، ما مقابل آنها ایستاده‌ایم، آنها می‌خواهند ما را از قدرت پیشرفت در زمینه‌های مختلف بویژه اقتصادی بازدارند، اما ما با اراده در این مسیر قدم بر می‌داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید توجه داشته باشیم که هیچ منافاتی بین مبارزه بر مبنای سنت الهی و منافع ملی وجود ندارد برخی فکر می کنند اینها با هم در تعارض هستند، اما  مقاومت اهل هوشمندی، متانت، تدبیر، شجاعت  و حساب و کتاب است و البته  و صد البته ایمان و باور است.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.