برآورد خسارت ۲۳۰۰ میلیاردی سیلاب در مازندران

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: سیلاب دیروز و دیشب در مازندران ۲۳۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: سیلاب ناشی از بارش رگباری روز گذشته به ۱۰ شهرستان عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، محمودآباد، سوادکوه، سوادکوه شمالی، آمل، بابل و ساری خسارت زده است. ‎

حسنیعلی محمدی افزود: نیرو‌های مدیریت بحران استان به همراه دیگر عوامل مربوط شهرستان‌های یادشده از زمان وقوع سیل بر روی ارزیابی خسارت و عملیات پاسخ به بحران متمرکز شده است.

او تصریح کرد: اقدامات اولیه خدمات رسانی به سیل زدگان در این شهرستان‌ها به ویژه در غرب مازندران انجام شده و صبح امروز با هدف سرعت بخشی به خدمات‌رسانی، جلسه ستاد بحران استان با حضور استاندار مازندران در شهرستان عباس آباد برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران خاطرنشان کرد: در این جلسه تهمیدات و اقدامات لازم تا رفع شرایط اضطراری اتخاذ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، حجم بارش‌های روز و شب گذشته در برخی از نقاط مازندران را ۱۱۰ میلی‌متر اعلام و اضافه کرد: به خاطر حجم بالای سیلاب در برخی از مسیل‌ها و رودخانه‌های عباس آباد، نوشهر، چالوس، نور، سوادکوه و آمل متاسفانه بخشی از تاسیسات و ابنیه فنی این شهرستان‌ها خسارت وارد شده است.

او اضافه کرد: در شهرستان عباس آباد که بیشترین خسارت سیل را داشتیم ۲ دهنه پل تخریب شده و راه دسترسی شهرک نواب این شهرستان نیز آسیب دیده است.

محمدی با رد شایعه شکستگی سد ذوات چالوس بر اثر سیلاب روز و شب گذشته در غرب مازندران، تاکید کرد: تغییر مسیر سیلاب از سد انحرافی سرآبرود باعث تخریب بخشی از ابینه فنی و تعدادی از منازل روستایی علی آباد و ذوات چالوس شده است.

او خاطرنشان کرد: سد ذوات تخریب نشده و این سد انحرافی است نه مخرنی؛ به خاطر تجمع درختان شکسته و افتاده در دهانه پل در این سد تغییر مسیر آب داشتیم.

به گفته او همچنین بخشی از ابینه فنی و واحد‌های مسکونی روستا‌های ورازده و میانه شهرستان نور و روستای نفت چال سوادکوه و بخش مرکزی شهر زیرآب آسیب دیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان این که بر اثر بارش‌های رگباری بخشی از تاسیسات توزیع و فوق توزیع برق در غرب مازندران آسیب و به دنبال آن برق بخشی از مناطق در نوشهر و چالوس قطع شده بود که در ساعت‌های اولیه با همکاری نیرو‌های امدادی این مشکل برطرف شده است.

محمدی خاطر نشان کرد: این حادثه خسارت جانی نداشته، اما مصدوم داشته که برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.