رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم‌های سحر

یک میلیون و ۱۰۰ هزار عضو جدید در سازمان جوانان جذب شدند

حسینی المدنی با اشاره به جذب یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری اعضای جوان، از رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم‌های سحر هلال احمر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین‌هاشم حسینی المدنی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نشست خبری به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز تاسیس سازمان جوانان گفت: سازمان جوانان درگاه ورودی جمعیت هلال احمر بوده که وظیفه جذب، سازماندهی و توانمندسازی اعضا را برعهده دارد.

او در ادامه بیان کرد: در یک سال اخیر بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سازمان جوانان عضو شده‌اند که سبب شد تا در مجموع ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر  عضو جوان در هلال احمر ساماندهی شوند. همین جوانان هستند که می‌توانند در حوادث و بلایا به یاری مردم بشتابند.

رئیس سازمان جوانان تصریح کرد: افزایش تعداد اعضا باعث شد تا در سال گذشته برای مقابله با خشکسالی و تغییرات اقلیمی ۱۴۰ هزار درخت کاشته شود که ۱۰۰ هزار  اصله آن به صورت همزمان در ۱۹ دقیقه کاشته شد و رکورد کاشت نهال کتاب گینس که متعلق به ترکیه  بود شکسته و به ایران  تعلق گرفت.

او ادامه داد: بیش از ۵۰ هزار نفر از اعضای سازمان جوانان در عید نوروز به مردم در حوزه‌های مختلف کمک کردند. از سوی دیگر شاهد رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم‌های سحر بودیم که این افزایش سبب شد تا ۴۵۰ تیم سحر در سراسر کشور برای التیام آلام روحی آسیب‌دیدگان از حوادث شکل گیرد.

او افزود: در حوزه اشتغالزایی ۱۴۱۵ هسته کارآفرینی با همکاری کمیته امداد شکل گرفت که هر کدام از آنها می‌توانند بین ۳ تا ۷ شغل ایجاد کنند.

حسینی المدنی درباره تیم های دادرس نیز گفت: بعد از گذشت ۵ سال، امسال مسابقات المپیاد «آماده» در سراسر کشور به میزبانی استان فارس برگزار شد و دانش‌آموزان خود مراقبتی، دگر مراقبتی، بانداژ و حمل مصدوم را فرا گرفتند.

رئیس سازمان جوانان گفت: پویش «غرق نشویم» نیز در سواحل کشور با همکاری سازمان جوانان برگزار شد و با برنامه‌های متنوع شاهد کاهش ۵۰ درصدی غرق شدگی بودیم.

حسینی المدنی توضیح داد: با فدراسیون‌ «هاکی» یک موافقت نامه منعقد کردیم تا اعضای سازمان جوانان در قالب تیم‌های‌ هاکی بتوانند فعالیت انجام دهند و اعضای تیم‌های‌ هاکی هم آموزش‌های ما را فرا می‌گیرند.

او در قسمت پایانی صحبت‌های خود با اشاره به تلاش‌ها برای برگزاری مسابقات دادرس گفت: به فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ پیشنهاد شده که مسابقات دادرس به صورت جهانی برگزار شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.