تدریس حمله به “اچ سه” در دانشگاه‌های نظامی معتبر جهان

پیشکسوت دفاع مقدس و خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملیات منحصر به فرد و متهورانه هوایی حمله به “اچ سه” گفت: این عملیات در دانشگاه‌های معتبر نظامی جهان از جمله مسکو و واشنگتن به عنوان عملیات غرورآفرین نیروی هوایی ارتش ایران تدریس می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، “امیر سرتیپ خلبان حسین چیت فروش” روز سه شنبه در یادواره سرداران و ۴۰۰ شهید ایل خزل با بیان اینکه حمله به “اچ سه” یک شاهکار بی‌مانند و بی‌نظیر در عملیات‌های هوایی در دنیا است، تاکید کرد: فیلم سینمایی حمله “اچ سه” به ۴۰ زبان دنیا ترجمه و در کشورهای مختلف پخش شد.

او با بیان اینکه در طول جنگ تحمیلی ۱۸۰ هزار شهید را تقدیم آرمان‌های نظام اسلامی کردیم، گفت: بدون شک اگر حضور نیروهای هوایی در عملیات‌ها نبود، تعداد شهدای ما خیلی بیشتر از این تعداد بود.

امیر سرتیپ خلبان چیت فروش یادآور شد: گرفتن عکس دقیق هوایی، سرعت عمل در عملیات‌های نظامی و شناسایی، تیزبینی، شجاعت، بی‌باکی و جسارت نیروی هوایی از فاکتورهای پیروزی ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

او در خصوص عملیات فتح “میمک” نیز بیان کرد: عملیات بزرگ ضربت ذوالفقار به عنوان اولین عملیات موفق نظامی ایران در ابتدای دفاع مقدس، نقش و تاثیر مستقیمی بر پیروزی رزمندگان در عملیات‌های بعدی داشت.

امیر سرتیپ خلبان چیت فروش با بیان اینکه فتح میمک و ضربت ذوالفقار در تاریخ جنگ تحمیلی ایران اسلامی ماندگار شد، ابراز کرد: این عملیات به عنوان اولین عملیات موفق نظامی در دفاع مقدس، در واقع پیشقراول و پیشران همه عملیات‌های بعد از خود بود و عملیات مهم و تاریخ ساز فتح خرمشهر در واقع ریشه از فتح میمک دارد.

او تاکید کرد: عملیات ضربت ذوالفقار در واقع یک شوک بزرگ به صدام و ارتش رژیم بعث و حامیان مستکبر او بعد از اشغال میمک بود.

پیشکسوت دفاع مقدس یادآور شد: همانگونه که نیروی هوایی ارتش در جنگ تحمیلی خالق حماسه‌آفرینی‌های بی‌شماری بود، اکنون نیز این نیرو هوشیارانه از آسمان ایران اسلامی دفاع می‌کند.

امیر چیت فروش یادآور شد: نیروی هوایی در کنار سایر نیروهای مسلح با برگزاری هر رزمایش، رعب و وحشت را بر دل دشمنان می‌اندازد و این رزمایش‌ها در واقع مانعی بازدارنده برای هرگونه تهاجم احتمالی معاندان است.

او یادآور شد: در عملیات میمک نیروهای هوایی حضوری غیر قابل انکار داشتند و از اولین نیروهای مسلح حاضر در منطقه بودند که به نبرد هوایی با رژیم دژخیم عراق رفتند.

امیر سرتیپ خلبان چیت فروش تاکید کرد: دشمن با وجود آنکه برای ایجاد فاصله بین مردم، رهبری و مسئولان تلاش می‌کند، اما درایت و هوشیاری مردم ایران اسلامی همواره توطئه‌های معاندان را خنثی و بی‌اثر کرده است.

به گزارش ایرنا، سومین یادواره‌ سرداران و ۴۰۰ شهید ایل خزل با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار ایلام، مدیران کل استانی و آحاد مردم ولایت‌مدار استان در سه راهی “کارزان” از توابع شهرستان سیروان برگزار شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.