واکنش جهاد اسلامی به نحوه مدیریت غزه

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت که هیچکس نمی‌تواند درباره نحوه مدیریت غزه بدون مقاومت صحبت کند و مدیریت نوار غزه موضوعی است که تنها به ملت فلسطین مربوط می‌شود و به آمریکایی‌ها و عرب‌هایی که تماشاگر این کشتارها هستند مربوط نمی‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد الهندی، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز جمعه در مصاحبه مطبوعاتی خود گفت که رژیم اشغالگر صهیونیستی با بمباران نانوایی‌ها، مخازن آب و پنل‌های خورشیدی از سلاح گرسنگی دادن علیه ملت ما در غزه استفاده می‌کند.

او در ادامه افزود: اشغالگران با حمایت آمریکا می‌خواهند ملت ما را از غزه آواره کنند، جنایتی که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در ادامه گفت: درود بر مقاومت یمن، عراق و جنوب لبنان، ملتی که با توجه به شرایط خود در نقاط مختلف در این نبرد شرکت می‌کنند.

او در ادامه اظهار داشت که جبهه جنوب لبنان یک سوم ارتش ذخیره رژیم صهیونیستی را به مرز لبنان کشانده و آنها را مشغول خود کرده است و این کار باعث شده که ده‌ها هزار شهرک‌نشین صهیونیست در جنوب لبنان از شهرک‌های خود فرار کنند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت که به همه اطمینان می‌دهیم که این جنگ دیوانه‌وار در 7 اکتبر  (15 مهرماه) با شروع طوفان الاقصی به پایان رسید؛ زیرا شوک بزرگی در اشغالگران صهیونیستی ایجاد کرد.

محمد الهندی در ادامه افزود: 7 اکتبر تصویر ماندگاری است که در اذهان جهانیان باقی خواهد ماند و کشتارهایی که بعد از این تاریخ رخ داد، نشان‌دهنده آشفتگی بزرگ در اشغالگران است.

عضو ارشد جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: علیرغم تهاجم گسترده رژیم اسرائیل به نوار غزه، روحیه مقاومت همچنان بالاست و اعضای مقاومت از انعطاف بالایی برخوردار هستند و جلساتی که در مورد آینده غزه برگزار می‌شود مقاومت را شکست خورده تصور کردند که این یک توهم است.

محمد الهندی خاطرنشان کرد: هیچکس نمی‌تواند درباره نحوه مدیریت غزه بدون مقاومت صحبت کند و مدیریت نوار غزه موضوعی است که تنها به ملت فلسطین مربوط می‌شود و به آمریکایی‌ها و عرب‌هایی که ناظر این کشتارها هستند مربوط نمی‌شود.

او همچنین به تعلل رژیم صهیونیستی در مورد زندانیان یا بازداشت شدگان توسط گروه‌های مقاومت فلسطین اشاره کرد و گفت: مذاکرات درباره توافق برای آزادی اسرای اسرائیلی در غزه به دلیل تعلل اشغالگران متوقف شده است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به نشست اضطراری سران کشورهای عربی در عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست سران کشورهای عربی 35 روز پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، نشانه‌هایی از نتایج مورد انتظار این اجلاس به ما می دهد.

او در ادامه خاطرنشان کرد: از نشست سران کشورهای عربی که فردا برگزار می‌شود، بیش از یک بیانیه انتظار نداریم؛ زیرا ما در فلسطین هیچ امیدی به چنین جلساتی نداریم، جلساتی که سال‌هاست نتایج آن را می‌دانیم.

عضو ارشد جهاد اسلامی به حملات صهیونیست‌ها به مراکز درمانی غزه اشاره کرد و گفت: درست است که اسرائیل می‌تواند خود را به بیمارستان «الشفاء» یا میدان مرکزی غزه برساند، اما نظامیان این رژیم نمی‌توانند از خودروهای زرهی خود پیاده شوند.

محمد الهندی در پایان خاطرنشان کرد که ملت فلسطین با هر نیرویی که بخواهد نوار غزه را اشغال کند مبارزه خواهد کرد و غزه، مردم و اردوگاه‌های آن خاری در گلوی همه دشمنان غزه خواهد ماند و همه راه حل‌های موقت پیشنهادی با هدف خرید زمان است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.