لايي نكشيد؛ تنبيه اجتماعي مي شويد

سرکلانتر پلیس بزرگراه های پلیس راهور تهران بزرگ از در نظر گرفته شدن مجازات و تنبیه‌های اجتماعی برای رانندگان حادثه ساز از جمله جريمه هاي سنگين و ملزم شدن آنها به توقف طولاني در حاشيه بزرگراه ها با نصب پارچه بزرگي روي خودرو با عبارت «توقيف به دليل تخلف حادثه ساز» خبر داد.

به گزارش شهروندآنلاين به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ صفر عبادی امروز دوشنبه در گفت وگویی با ارائه گزارش و آمارها از اعمال قانون در خصوص تخلفات حادثه ساز گفت: در شهر تهران و در ۷ ماهه ابتدایی سال جاری تاکنون نزدیک به ۲۷ هزار خودروی متخلف به دلیل انجام تخلفات حادثه سازی چون سرعت و سبقت و لایی کشی رانندگان آنها به پارکینگ منتقل شده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت و در بحث توقیف های ساعتی نیز ۱۴هزار خودرو به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف ساعتی شده‌اند که خودروی راننده متخلف در محل تخلف متوقف و این توقف ممکن است تا ۸ ساعت ادامه یابد.

سرهنگ عبادی یادآور شد: نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد نیز اعمال قانون در بحث سرعت و سبقت و تخلفات حادثه ساز را در سطح شهر تهران داشته‌ایم.

سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: خودروهایی که شهروندان در هنگام ترددهای خود مشاهده می‌کنند که با نصب بنر در معابر بزرگراهی توقیف شده‌اند. به همین دلیل و در بحث توقیفات ساعتی و ارتکاب تخلفات حادثه ساز هستند.

وی گفت: در بزرگراه‌های یادگار، بابایی، خرازی و آزادگان و دیگر بزرگراه‌های شهر تهران برخورد با تخلفات حادثه ساز از سوی تیم‌های پلیس نامحسوس و تیم‌های بزرگراهی پلیس راهور تهران صورت می‌پذیرد.

سرهنگ عبادی تاکید کرد: در حین توقیفات ساعتی راننده حتما می‌بایست در کنار خودروی خود حضور داشته که این خود یک نوع تنبیه اجتماعی است.

وی ادامه داد: در مواقع شب نیز همکاران پلیس در خصوص تست سلامت رانندگان اقدام می کنند و رفتار رانندگان رصد می‌شود و توسط تیم‌های پلیس بزرگراه این موارد با جدیت برخورد و پیگیری می‌شود.

سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در این خصوص در بار نخست تخلف گواهینامه سه ماه توقیف می‌شود و مقام قضایی این موضوع را تعیین تکلیف می‌کند و برای بار دوم اگر این موضوع تکرار شود به مدت ۶ ماه گواهینامه راننده توقیف و جریمه ۶۰۰ هزار تومانی نیز دارد که در کنار این جریمه، مجازات اجتماعی نیز از سوی مقام قضایی در نظر گرفته خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.