ابطال گفتمان سازش‌پذیری توسط مقاومت

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی نتیجه جرات و شجاعت مقاومت را ابطال همیشگی گفتمان سازش‌پذیری دانست و بیان کرد: جز جنایات عریان و وقاحت‌های بی‌پایان، رمقی برای هیبت پوشالی و رویی برای حیثیت دروغین مدعیان تمدن و نظم جهان باقی نمانده است.

به گزارش شهروند آنلاین، دکتر سعید جلیلی در دیدار با دانشجویان دانشگاه امام خمینی قزوین با اشاره به راهبرد دشمن خارجی و اذناب داخلی‌اش در ترساندن مردم از امر مبارزه اظهار داشت: برنامۀ امریکا برای جهان اسلام انصراف از مبارزه و رضایت به اسلام لیبرال و هم‌سو با منافع آمریکاست. ترس از مبارزه و ترساندن از مستکبران نقشۀ قدیمی شیطان است: «ذلکم الشیطان یخوف اولیائه».

او افزود: برنامۀ دیگر آمریکا انحراف در مبارزه است. آمریکا با ساخت گروه‌هایی مانند داعش، رژیم صهیونیستی را نمونۀ درخشان دموکراسی و سپر آن و شمشیر آزادی معرفی می‌کند. به قول منیر شفیق، نقطۀ مشترک تروریست‌ها و سازشکاران، نداشتن نفس بلند در مبارزه و باورنداشتن به قدرت مردم است.

عضو مجمع تشحیص مصلحت نظام ضمن اشاره به دال گفتمانی اندیشه امام یعنی اسلام ناب خاطرنشان کرد: امام با شناخت دقیق از اسلام لیبرال و اسلام متحجر، آنها را اسلام آمریکایی نامید و با طرح اسلام ناب، آنها و آمریکا را به چالش کشید. همت بلند و باور به قدرت ایمان مردم دو نیروی نرم اسلام ناب است که هیچگاه در بنیان ترسان تسلیم‌پذیری و ذهن پریشان تروریستی نمی‌گنجد. امام ملل مقاومت را فراتر از مرز‌ها به هم پیوند داد و هم بر نقشه‌های کهنۀ استکبار و هم بر باور‌های پذیرای جور جهانی خط بطلان کشید.

او ادامه داد: اندیشۀ مقاومت، یکه‌تازی بی‌ترمزِ آمریکای خودبرترپندار پساشوروی را به نقطۀ عطف افول ابرقدرت‌ها تبدیل کرد و نه‌تنها این نیروی پرطمطراق مغرور را زمین‌گیر کرد، بلکه روحیه‌ای را به کالبد منطقه دمید که دیگر نه سازش‌پذیر بود و نه سرکوب‌پذیر. دربرابر یکه‌تازی‌های روزافزون آمریکا که با سستی دولت‌ها جری‌تر می‌شد، اندیشۀ مقاومت بود که سستی هیبت آن را برملا کرد و روند افول آمریکا و نظم صهیونیستی را کلید زد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی بیان کرد: شهامت مقاومت، بلندپروازی‌های رؤیای آمریکایی را از قهقهه‌های بدمستانه در افغانستان و عراق به قهقهرای شکست‌های پی‌درپی در سوریه و لبنان و غزه کشاند. با طوفان مقاومت و صبر جمیل غزه حیثیت دروغین تمدن غرب و هیبت پوشالی آن فروریخت. آن چه لباس پادشاه را امروز انداخته و عریانی سبعیت فرعونی استکبار را برملا کرده، ناتوانی آنها در تمسک به این حیثیت دروغ و هیبت پوشالی‌ست.

او در پایان نتیجه جرات و شجاعت مقاومت را ابطال همیشگی گفتمان سازش پذیری دانست و بیان داشت: جز جنایات عریان و وقاحت‌های بی‌پایان نایی برای هیبت پوشالی و رویی برای حیثیت دروغین مدعیان تمدن و نظم جهان باقی نمانده است. آنچه نای برتری‌طلبی غربی را گرفته، عزم تکثیریافته‌ای است که یک بار از غزه و بار دیگر از یمن و لبنان و عراق سر برمی‌آورد و وقعی به زور و تزویر برترپنداران نمی‌نهد. جرات مقاومت و صبر بصیر آن سازش‌پذیری و سرکوب‌پذیری را برای همیشه باطل کرد و تاریخ جدیدی را برای انقضای نظم ظالمانه رقم زد./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.