راه‌اندازی تیم‌های واکنش سریع بانوان در هلال احمر

معاون آموزش و برنامه‌ریزی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از راه‌اندازی تیم‌های واکنش سریع بانوان در همه استان‌ها خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ مجتبی امامیان، معاون آموزش و برنامه‌ریزی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در حاشیه برگزاری آزمون انتخاب تیم‌های واکنش سریع در این استان، گفت: از میان علاقه‌مندان برای فعالیت و ارائه خدمات در قالب تیم‌های واکنش سریع، ۱۵ نفر از هر استان انتخاب می‎شوند. در استان تهران، ۶۰ نفر انتخاب خواهند شد.

او ادامه داد: نفراتی که به‌عنوان اعضای تیم‌های واکنش سریع انتخاب می‌شوند، باید به لحاظ روحی و جسمی آماده باشند و مهارت و تخصص‌های لازم را نسبت به سایر امدادگران داشته باشند.

معاون آموزش و برنامه‌ریزی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: پس از نهایی‌شدن اعضای تیم‌های واکنش سریع، آموزش‌های ویژه‌ای، بیش از ۲۳۰ روز برای اعضای آن تیم‌ها برگزار خواهد شد.

امامیان گفت: برخی از این آموزش‌ها در قالب پودمان‌های مؤسسه علمی – کاربردی هلال‌احمر برگزار خواهد شد.

او با اشاره به استقبال شرکت‌کنندگان در تیم‌های واکنش سریع، ادامه داد: از شرکت‌کنندگان، تست‌های آمادگی جسمانی گرفته می‌شود تا ۱۵ نفر اصلی را انتخاب کنیم.

معاون آموزش و برنامه‌ریزی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: اعضای تیم واکنش سریع باید زیر ۳۵ سال، جوان و از آمادگی جسمانی و روحی بسیار بالایی برخوردار باشند.

معاون آموزش و برنامه‌ریزی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: برای بانوان فعال در استان که با عنوان تیم‌های توانا نقش‌آفرینی می‌کنند، نیز تیم واکنش سریع تشکیل خواهیم داد.

او از برگزاری دوره آموزشی برای رابطان هوایی هلال‌احمر خبر داد و ادامه داد: تا ۲ هفته آینده این دوره‌ها برگزار می‌شود، در زمان حاضر در حال تدوین طرح تدریس هستیم.

امامیان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی تابان افزود: این دوره توان‌افزایی بانوان امداد و نجات است که در ۱۰ روز آینده و با حضور چهار نفر از هر استان برگزار خواهد شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.