گزارشگر ویژه سازمان ملل: از اروپایی بودنم خجالت می کشم

خانم «فرانسسکا آلبانسه» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در سرزمین های فلسطینی اعلام کرد: «به عنوان یک اروپایی که عموما به خودم افتخار می کردم، از اینکه بیشتر رهبران اروپا درخواست آتش بس در جنگ غزه نکرده اند، خجالت زده ام و احساس شرم می کنم>»

به گزارش شهروندآنلاین به نقل از تلویزیون دولتی اسپانیا، خانم آلبانسه در پیام خود که آن را در توییتر منتشر کرد، افزوده است: «بیش از 11 هزار فلسطینی که نیمی از آنها کودکان هستند، جان باخته اند و با بیمارستانهایی که در حال تعطیلی و بسته شدن در نوار غزه هستند، از این پس، بسیار دشوار خواهد بود که شمار تلفات معلوم شود.»

بنا به اعلام وزارت بهداشت فلسطین، بمباران ها و حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکنون جان 11 هزار و 180 نفر را که 4 هزار و 609 نفر از آنها، کودکان هستند، گرفته است و این حملات همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی امروز شمار تلفات صهیونیست ها را در عملیات طوفان الاقصی (هفتم اکتبر – 15 مهرماه) از 1400 نفر به 1200 نفر کاهش داد و اعلام کرد که 200 صهیونیست در این عملیات توسط نیروهای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به اسارت گرفته شده اند.

وخامت شرایط بیمارستانها در غزه 

با این حال، درگیری ها میان دو طرف در شهر غزه همچنان ادامه دارد و سازمان ملل متحد از وخامت شدید شرایط بیمارستانها در جریان تهاجم رژیم صهیونیستی خبر داده است.

وزارت بهداشت فلسطین از استقرار شمار زیادی از تانک های ارتش رژیم صهیونیستی در ورودی بیمارستان القدس خبر داده و گفته است که بیماران در آنجا در «چرخه مرگ» بسر می برند.

بر اساس این گزارش، تانک های ارتش رژیم صهیونیستی از صبح امروز دوشنبه در ورودی های بیمارستان «الشفاء» بزرگترین بیمارستان غزه مستقر شده و از دو روز پیش نیز ضمن قطع برق، اجازه تردد به مردم و بیماران را نمی دهند. نتیجه این وضعیت، شهادت دست کم 32 نفر بوده که شماری از آنها، نوزادان هستند. این در حالی است که 650 بیمار همچنان در بیمارستان الشفاء بستری هستند و حدود 20 هزار نفر نیز از ترس حملات و بمباران های رژیم صهیونیستی به این بیمارستان پناه آورده بودند.

سازمان ملل خبر داده است که سه نفر از پرستاران و کادر درمانی بیمارستان «الشفاء» در غزه هم بر اثر حملات ارتش رژیم صهیونیستی جان باخته اند.

سازمان ملل همجنین هشدار داده است که عملیات بشردوستانه در نوار غزه ظرف 48 ساعت آینده به دلیل فقدان سوخت متوقف می شود.

آژانس پناهندگان سازمان ملل (آنروا) هم گفته است که تمامی ذخایر سوخت این نهاد در غزه به اتمام رسیده و نمی تواند هیچ بیمارستانی را تامین کند یا وظایف خود را در زمینه تامین سیستم آب آشامیدنی و دفع فاضلاب مراکز درمانی انجام دهد.

پرچم نیمه افراشته سازمان ملل و مرگ یک خبرنگار مصری

پرچم سازمان ملل در مقر آن در ژنو نیز امروز به دلیل مرگ بیش از یکصدتن از کارکنان این سازمان در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به حالت نیمه افراشته درآمد.

اتحادیه خبرنگاران مصر هم امروز اعلام کرد که بر اثر حمله صهیونیست ها در اطراف بیمارستان «الشفاء» در نوار غزه، یک خبرنگار شبکه مصری «القاهره نیوز» کشته و یک خبرنگار دیگر مجروح شده است.

«خالد البلشی» رییس اتحادیه خبرنگاران مصر در بیانیه ای در این زمینه گفت: «جنایت های رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه خبرنگاران و کسانی که حقیقت در فلسطین را به جهانیان مخابره می کنند، ادامه دارد و در آخرین اقدام، فیلمبردار شبکه قاهره نیوز را به شهادت رسانده اند. »

به این ترتیب، سی‌وهشتمین روز از عملیات طوفان الاقصی در حالی سپری می‌شود که از آغاز آن تاکنون ۴۹ خبرنگار در حملات اشغالگران اسرائیلی به نوار غزه به شهادت رسیده اند که این تعداد برابر با ۴ درصد از مجموع خبرنگاران فعال در این باریکه است.

اعتراف رژیم صهیونیستی به کشتار جمعی 

در همین حال، ارتش اسرائیل امروز پذیرفت که سربازانش به یک بیمارستان حمله کرده و 21 فلسطینی را به شهادت رسانده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی در توجیه این حمله مدعی شده است که سربازانش از سوی گروهی از «تروریست ها» که در میان گروهی از شهروندان در ورودی یک بیمارستان مخفی شده بودند، مورد حمله قرار گرفتند و ناچار به آتش متقابل شدند.

تلویزیون دولتی اسپانیا همچنین گزارش داد: در نتیجه حمله هوایی اسرائیل به شهر بنی سهیله در جنوب نوار غزه نیز سه نفر کشته و 20 تن دیگر زخمی شده اند.

این در حالی است که فشار رژیم صهیونیستی برای وادار کردن ساکنان شهر و شمال نوار غزه به بخش جنوبی این باریکه همچنان ادامه دارد و بسیاری از مردم برای حفظ جان خود ناچار به آوارگی و جلای وطن شده اند.

سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و اظهارات پادشاه اردن

در این شرایط، «جوزپ بورل» مسئول بلندپایه سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که یک سفر دوره ای به منطقه خاورمیانه انجام می دهد و در جریان آن، به اسرائیل، فلسطین، بحرین، عربستان سعودی، قطر و اردن سفر خواهد کرد.

«عبدالله دوم» پادشاه اردن هم اعلام کرد هر گونه نقشه اسرائیل برای اشغال بخش هایی از غزه یا ایجاد مناطق امن در درون این باریکه مردود است و دنیای عرب چنین اجازه ای به صهیونیست ها نخواهد داد.

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.