اسرائیل: مقر حماس را گرفتیم/ حماس: حال مقاومت خوب است

در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است سربازان این رژیم امروز سه شنبه ساختمان های نظامی و اداری متعدد از جمله مقر مجلس و دولت حماس را در نوار غزه تسخیر کرده اند، رهبران مقاومت اسلامی فلسطین اطمینان می دهند که حال مقاومت و گردان‌های القسام خوب است و آنها کاملا بر اوضاع مسلط هستند.

به گزارش شهروندآنلاین، تلویزیون دولتی اسپانیا در این زمینه به نقل از اطلاعیه دفتر سخنگویی ارتش اسرائیل گزارش داد: «نیروهای رزمی تیپ هفتم ارتش، مقر مجلس قانونگذاری و دولت حماس، مقر فرماندهی پلیس حماس و یک دانشکده مهندسی را که برای تولید و توسعه سلاح استفاده می شد، در روزهای اخیر به کنترل خود درآورده اند.»

بر اساس این اطلاعیه، در میان ساختمان های به تصرف درآمده از سوی ارتش رژیم صهیونیستی، یک مرکز آموزش نظامی، یک سالن کنترل و فرماندهی و یک مجتمع که برای بازداشت و بازجویی از آن استفاده می شد، وجود دارد.

ارتش اسرائیل در ادامه اطلاعیه خود مدعی شده است که نیروهای رزمی ترکیبی تیپ «گولانی» با موفقیت مقر رییس دولت حماس را که از آن به عنوان یک مرکز امن برای تشکیلات خود استفاده می کردند و در ساختمان آن، مجموعه ای از ادارات نظامی، امنیتی و پلیس حماس قرار داشت، یک پادگان و چندین موضع پیشرفته این سازمان به تصرف خود درآورده اند.

حماس: بر اوضاع مسلط هستیم

از سوی دیگر، «اسامه حمدان» از رهبران مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه سه‌شنبه گفت: به ملت خود و ملت‌های آزاده این اطمینان را می‌دهیم که حال مقاومت و گردان‌های القسام خوب بوده و کاملا بر اوضاع مسلط هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمدان در ادامه سخنانش تاکید کرد: «به اشغالگران می‌گوییم که جنگ همچنان در آغاز خود بوده و چیزی که در پیش است بزرگتر است».

این مقام حماس با بیان اینکه «در حال پیشبرد نبرد برای پایان دادن به اشغالگری، حمایت از بیت المقدس و آزاد سازی اُسرا و ایجاد کشور فلسطینی هستیم»، یادآور شد: «هدف قرار گرفته شدن زیرساخت‌ها و بیمارستان‌ها در غزه برای مجبور کردن مردم فلسطین برای خروج از نوار غزه است».

وی گفت:  هدف اشغالگران کوچاندن مردم فلسطین از نوار غزه و تکرار روز نکبت است و ما از سازمان ملل می خواهیم کمیته‌ای بین‌المللی برای بررسی وضعیت بیمارستان‌های غزه تشکیل دهد تا دروغ اشغالگران افشا شود.

این مقام حماس گفت: «از ملت‌های عربی و اسلامی و ملت‌های آزاده هم قدردانی می کنیم و از آنها می‌خواهیم به تظاهرات خود تا پایان تجاوزها ادامه دهند».

حمدان خاطرنشان کرد: به خانواده اسرای حماس و خارجی‌ها می‌گوییم که خواستار بازگرداندن فرزندانتان هستیم اما کسی که باعث به عقب افتادن این موضوع می‌شود کابینه نتانیاهو است چون بدون آزاد شدن اسرای فلسطینی، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما نتانیاهو به دلایل شخصی به دنبال طولانی کردن جنگ بوده و هیچ اهمیتی به جان اسرائیلی‌ها و نظامیانش در میدان نمی‌دهد.

این مقام حماس گفت: «به خانواده ااسرا توصیه می‌کنیم به کابینه فرصت طلب نتانیاهو فشار آورده و وقت را تلف نکنند چون زمان تقریبا در حال اتمام است».

در همین حال، «کتائب القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)، از درگیری رزمندگان مقاومت و نیروهای رژیم صهیونیستی در بخش‌های مختلفی از نوار غزه خبر داد.شاخه نظامی حماس اعلام کرد رزمندگان مقاومت فلسطین ۲ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را از «فاصله صفر» به هلاکت رسانده‌اند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به تداوم درگیری‌ها در بیت حانون (شمال نوار غزه) آمده است ۳ نظامی دیگر نیز در همین منطقه مجروح شده‌اند.

مقاومت فلسطین همچنین بعدازظهر امروز شهرک اشغالی «عسقلان» را در شمال نوار غزه هدف حمله راکتی قرار داد که تعدادی از راکت‌ها مستقیما به اهداف موردنظر اصابت کردند.

بیش از 11 هزار شهید و 28 هزار زخمی

درگیری های شدید میان ارتش رژیم صهیونیستی و مبارزان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در حالی همچنان ادامه دارد که از زمان آغاز تهاجم هوایی، زمینی و دریایی اسرائیل به مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه تاکنون 11 هزار و 500 نفر شهید، سه هزار نفر مفقود و 29 هزار تن دیگر زخمی شده اند. بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از ساکنان نوار غزه نیز در نتیجه این بمباران ها از خانه و کاشانه خویش آواره شده اند.

از سوی دیگر، در جریان عملیات طوفان الاقصی که در هفتم اکتبر (15 مهر) صورت گرفت، حماس 1200 صهیونیست را به هلاکت رساند و بیش از 240 تن از آنان را اسیر کرد. در جریان جنگ غزه نیز بنا به گزارشهای حماس، حدود 300 تن از نیروهای نظامی اسرائیل از پای درآمده اند اما رژیم صهیونیستی فقط مرگ 46 سرباز خود را تایید کرده است.

ایرنا عصر امروز به نقل از منابع رسانه‌ای، از موج جدید حملات موشکی مقاومت فلسطین به تل‌آویو و مناطق اطراف آن خبر داد و نوشت که رسانه‌های صهیونیستی گفته اند آژیرهای خطر در تل آویو، گوش دان، حولون و بیت یام به صدا درآمده و صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ها فرار کرده اند. علاوه بر آن، صدای چند انفجار شدید در تل‌آویو شنیده شده است.

بر اساس این گرارش، گردان های شهید عزالدین القسام اعلام کرد که در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، تل‌آویو را با موشک و راکت هدف قرار داده است.

همزمان با این رویدادها، درگیری میان نیروهای حزب الله لبنان و ارتش اشغالگر صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی نیز همجنان ادامه دارد.

انصارالله: به حملات خود علیه اسرائیل ادامه می دهیم

در رویدادی دیگر، رهبر انصارالله یمن  امروز در  سخنانی به شدت از نشست اخیر کشورهای عربی و اسلامی در ریاض انتقاد کرد و آن در در سطح یک مدرسه ابتدایی دانست.

به گزارش ایسنا، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن امروز (سه‌شنبه) و طی سخنرانی در آستانه چهلمین روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی و حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین گفت: زمانی که امت اسلامی روح جهادی و عشق به شهادت را از دست بدهد از دشمن شکست خواهد خورد و متاسفانه امت ما به مرحله‌ای رسیده است که صهیونیست ها بتوانند آن را به ذلت بکشند. موضع بیش از یک میلیارد مسلمان در خصوص مشکلات و رنج‌های هفتاد ساله ملت فلسطین، موضعی محدود و ضعیف است. غزه اکنون شاهد جنایت‌های نسل‌کشی حتی در مساجد، مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز بین المللی است که در آن‌ها پناه برده‌اند.

رهبر انصارالله یمن تاکید کرد: آنچه در نوار غزه رخ می دهد نشان‌دهنده میزان مظلومیت ملت فلسطین و کوتاهی اسف‌بار عربی و اسلامی است. وجدان بسیاری از افراد امت اسلامی مرده است و صحنه‌هایی که در غزه رخ می دهد باید وجدان‌ها را بیدار کند. نوار غزه اکنون در محاصره اسرائیلی-عربی مشترک است و کشوارهای همجوار به طور جدی تلاش نمی‌کنند که غذا، دارو و نیازهای انسانی به آن منطقه برسد.

رهبر انصارالله یمن ادامه داد: برخی کشورهای عربی نه تنها در حمایت از غزه کوتاهی می‌کنند بلکه به طور غیرعلنی با آمریکایی‌ها هم‌دست هستند تا صهیونیست‌ها هر کاری بخواهند در غزه انجام دهند. برخی کشورهای عربی می‌خواهند که غزه را از سلطه مجاهدان در بیاورند و آن را تحت سلطه مستقیم رژیم صهیونیستی و یا دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان) قرار دهند؛ دولتی که حتی کنترل کرانه باختری را ندارد تا بتواند کنترل غزه را در دست بگیرد.

وی گفت: موضع ملت ما از همان آغاز تجاوزها به غزه موضعی روشن و شرافتمندانه بود و ما از همان روز اول اعلام کردیم که در کنار ملت فلسطین و مقاومت آن ایستادگی می‌کنیم. اگر راه زمینی برای ما فراهم شود تا به فلسطین برسیم صدها هزار مجاهد یمنی برای مبارزه به آنجا خواهد رفت. از کشورهایی که میان ما و فلسطین تفاوت جغرافیایی قائل هستند می‌خواهیم که گذرگاه زمینی ایجاد کنند تا به فلسطین اشغالی برسیم.

الحوثی تصریح کرد: ما حملات موشکی و پهپادی علیه رژیم صهیونیستی انجام دادیم که آخرین آن‌ها روز گذشته بود و به این حملات ادامه می‌دهیم. چشم‌هایمان باز است و تحرکات کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و باب المندب را رصد می‌کنیم. دشمن جرات ندارد پرچم خود را بر روی کشتی‌هایش قرار دهد و خود را استتار می‌کند.

 


	
			
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.