تاسیس دبیرخانه خیرین و نیکوکاران جمعیت هلال‌احمر

دبیر کل جمعیت هلال احمر به بیان توضیحاتی درباره برنامه‌ریزی برای تاسیس دبیرخانه خیرین جمعیت هلال‌احمر پرداخت.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال‌احمر در جلسه مشورتی و هم‌اندیشی صاحبان دانش ایده و تجربه در حوزه نیکوکاری و تشکیلات مرتبط و اقتضائات ایجاد و توسعه آن در سطح ملی برای تشکیل «دبیرخانه خیرین و نیکوکاران جمعیت هلال‌ احمر»  گفت:  هلال‌ احمر مورد توجه جوامع بین‌المللی است و مردم به هلال ‌احمر اعتماد زیادی دارند.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر گفت: باید برای خیرینی که به هلال ‌احمر کمک می‌کنند یک ساماندهی داشته باشیم و یک دبیرخانه خیرین هلال‌ احمر باید شکل بگیرد. در مرحله بعد هم باید به مردم و خیرین اعلام شود که این کمک‌ها صرف چه اموری شده است.

سلیمانی با بیان اینکه ترویج فرهنگ «کار خیر» باید در تمام جامعه تسری پیدا کند افزود: هدف از این نشست ساختارسازی جدید نیست بلکه به دنبال هم‌افزایی و هماهنگی و استفاده از ظرفیت خیرین و انسجام‌بخشی به برنامه‌ها هستیم.

او ادامه داد: کار دبیرخانه خیرین هلال ‌احمر ارائه گزارش عملکرد و ایجاد هماهنگی بین خیرین و هلال ‌احمر برای انجام اقدامات بشردوستانه است.

عالیشوندی معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشر دوستانه جمعیت هلال ‌احمر نیز در ادامه گفت: ما به دنبال تشکیل مجمع خیرین برای هلال‌ احمر نیستیم و درصددیم یک دبیرخانه نیکوکاری داشته باشیم و در این دبیرخانه گزارش عملکرد هزینه‌کرد کمک خیرین به اطلاع آنها رسانده می‌شود و در این دبیرخانه هلال ‌احمر نیازهایش را به اطلاع خیرین خواهد رساند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.