بهره‌برداری از 232 سالن سینما در دولت سیزدهم

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: ۲۳۲ سالن سینما از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون در استان‌های مختلف کشور به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد خزاعی عصر روز چهارشنبه در آیین افتتاح سینما سیمرغ بوکان اظهار کرد: قبل از شروع فعالیت دولت سیزدهم ۵۷۰ سینما در کشور وجود داشت و ما تصمیم گرفتیم در این دولت، ۴۳۰ سالن به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کنیم.

او اضافه کرد: هم‌اکنون بیش از ۵۰ شهر با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشور فاقد سینما است.

او ادامه داد: سعی خواهیم کرد پس از احداث سالن‌های سینمایی، تجهیز آنها را به سرعت شروع کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: احداث سینما یکی از برنامه‌ها و مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت به مناطق مختلف کشور است.

خزاعی با اشاره به انجام سفرهای مختلف به شهرستان‌های کشور از جمله بوکان در آذربایجان غربی گفت: هدف ما از سفرهای استانی برررسی وضعیت، تقسیم امکانات و دیدار و گفت‌وگو با هنرمندان این مناطق است.

او افزود: هم‌اکنون ۵۰ سالن در ۵۰ منطقه محروم کشور در حال ساخت است و این امر یک گام مهم در ترویج فرهنگ سینما در مناطق کمترتوسعه یافته است.

او در خصوص راه‌اندازی سینمای جوانان نیز گفت: در ابتدا باید دفتر نمایندگی راه‌اندازی شود و پس از برگزاری چند دوره و جذب هنرجویان نمایندگی به دفتر ارتقا یابد.

فرماندار بوکان هم در این آیین گفت: با افتتاح سینما سیمرغ گام مهمی در راستای توجه ترویج فرهنگ استفاده از سینما در بوکان برداشته شد.

خشایار صنعتی افزود: افتتاح سینما سیمرغ و پردیس سینمایی در بوکان یک مطالبه عمومی است و بوکان مهد فرهنگ و هنر در جنوب آذربایجان غربی است.

او اضافه کرد: راه‌اندازی دفتر سینما جوانان و برپایی کارگاه‌های فرهنگی و هنری در بوکان یکی از نیازهای جوانان این منطقه است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.