رویترز:اکثریت آمریکایی‌ها خواهان آتش‌بس فوری در غزه

نتایج نظرسنجی جدید موسسه “ایپسوس” در آمریکا حاکی از این است که افکار عمومی شهروندان ایالات متحده نسبت به جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه جریحه‌دار شده است و خواستار کاهش حمایت‌ها از تل‌آویو و آتش‌بس فوری در این باریکه هستند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از رویترز، طبق نتایج نظرسنجی جدید موسسه ایپسوس که روز چهارشنبه منتشر شد، حمایت مردم آمریکا از نیروهای اسرائیلی در حال کاهش است. اکثر آمریکایی‌ها در این نظرسنجی نسبت به برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه حمایت خود را اعلام کردند.

بر این اساس، تنها ۳۲ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند که آمریکا باید از اسرائیل حمایت کند. این در حالی است که پیشتر نظرسنجی مشابهی نشان می‌دهد که ۴۱ درصد آمریکاییان حامی حملات اسرائیل بودند.

این گزارش می‌افزاید: معلوم شده است که بمباران نوار غزه از سوی صهیونیست ها افکار عمومی در آمریکا را جریحه‌دار کرده و تعداد کسانی که اعتقاد دارند آمریکا باید در این جنگ بی‌طرف باشد، از ۲۷ درصد در ماه قبل به ۳۹ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، اسرائیل مدت‌هاست که برای میلیاردها دلار کمک نظامی و حمایت دیپلماتیک روی ایالات متحده، قدرتمندترین متحد خود، حساب باز کرده است. کاهش حمایت عمومی ایالات متحده می‌تواند نشانه نگران کننده‌ای برای این رژیم باشد.

ایپسوس در نظرسنجی جدید خود یادآوری کرده است که حدود ۶۸ درصد از شرکت کنندگان در این افکارسنجی با این نظر موافق هستند که اسرائیل به جای حمله باید راه مذاکره را در پیش بگیرد.

در بخش دیگری از این نظرسنجی معلوم شده است که تعداد شهروندان آمریکایی که از ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی حمایت می‌کردند از ۴۱ به ۳۱ درصد کاهش یافته است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.