غزه در اندوه و صبر!

مدیر بیمارستان الشفاء: صهیونیست‌ها خط لوله اصلی آب بیمارستان را منفجر کردند

رئیس مجتمع پزشکی الشفاء غزه به عنوان بزرگترین بیمارستان باریکه در سخنانی اعلام کرد که صهیونیست‌ها خط لوله اصلی آب بیمارستان را منفجر کردند و اکنون در این بیمارستان قطره‌ای آب یافت نمی‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد ابو سلمیه، رئیس مجتمع پزشکی الشفاء در غزه در این باره به الجزیره گفت که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در بخش‌هایی از این بیمارستان مستقر هستند و اجازه دسترسی به داروخانه را نمی‌دهند.

او تصریح کرد، ارتش رژیم اشغالگر بدون اینکه برای آوردن سوخت برای کمک به بیماران به خود زحمت دهد، در ساختمان دیالیز حضور دارد.

ابو سلمیه گفت: ما نمی‌توانیم برای درمان بیماران به داروخانه برسیم، چراکه رژیم اشغالگر به هر کسی که حرکت می‌کند تیراندازی می‌کند.

رئیس بیمارستان الشفاء غزه افزود: آب، برق و اکسیژن تمام بخش‌های بیمارستان قطع شده است.

ابوسلیمه همچنین گفت: صهیونیست‌ها خط لوله اصلی آب بیمارستان را منفجر کردند و اکنون در این بیمارستان قطره‌ای آب یافت نمی‌شود.

رئیس بیمارستان الشفاء ادامه داد: توانستیم ۸۲ جسد را دفن کنیم و ۶۰ جسد دیگر در بخش اورژانس باقی مانده که قادر به دفن آنها نیستیم.

او با بیان اینکه هیچ پزشکی در داخل بیمارستان نمی‌تواند از مکانی به مکان دیگر منتقل شود، تصریح کرد، بیش از ۹۰۰ بیمار و ۵ هزار آواره با خطر مرگ قطعی مواجه هستند.

در حالی چهل روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد که اشغالگران جنایتکار بامداد امروز پس از چند روز محاصره بیمارستان الشفاء غزه وارد این مجتمع بیمارستانی شدند.

نظامیان صهیونیست ساعاتی پیش به وزارت بهداشت اطلاع داده بودند که قصد یورش به مجتمع بهداشتی درمانی الشفا را دارند.

این دفتر اعلام کرد که مسئولیت جان هزاران نفر از کادر پزشکی، مجروحان و آوارگان مستقر در در این مجتمع بیمارستانی برعهده اشغالگران، آمریکا و جامعه جهانی است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.