گشت و گذار مجازی / از اگزوز خودروي برقي تا شهيد آنيلي

حمایت هابرماس از صهیونیست‌ها، استقبال شهرکرد از رئیسی، اگزوز نمایشی یک خودرو برقي و گرامیداشت شهدا از اصفهان تا ایتالیا با ياد شهيد «ادواردو آنيلي» از مهمترين موضوعات فضاي مجازي در دو روز گذشته بود.

به گزارش شهروندآنلاين، با گذشت بیش از ۴٠ روز از آغاز نبرد در غزه، رژیم صهیونیستی هر روز وحشی‌تر و در افکار عمومی جهانیان بی‌آبروتر می‌شود. افزون بر نبرد غزه، استقبال کم‌نظیر از رئیس‌جمهوری در سفر استانی به شهرکرد، حواشی نمایشگاه خودروهای الکتریکی و پاسداشت یاد شهدای اصفهان و شهید آنیلی، پربازتاب‌ترین مطالب فضای مجازی در ۴٨ساعت اخیر بوده‌اند.

رسوایی حمایت فیلسوف شهیر غربی از کشتار اسرائیل
اثبات دروغ‌های رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا، به بهانه وجود تونل‌ها و مقرهای حماس و استفاده نظامی از این مکان، مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. تصاویر و ویدئوهای منتشره توسط صهیونیست‌ها، دروغ‌های آنان را برملا و سبب واکنش‌های توام با انزجار شد. جکسون فعال رسانه‌ای مطرح توئیتر درباره دروغ‌ صهیونیست‌ها نوشت: «اسرائیل می‌گوید یک تونل حماس را در داخل بیمارستان پیدا کرده است. تنها چیزی که می‌بینم یک دهانه غول پیکر است. نه تونل، نه حماس، نه بیمارستان». کاربری سوئدی نیز با انتشار تصویری کنایی با لانه مورچه و خرگوش و اینگونه حیوانات نوشت: «اسرائیل همه این‌ها را تونل نظامی می‌بیند.» صفحه انگلیسی حقیقت‌یاب نیز درباره تونل ادعایی در کلیپ صهیونیست‌ها نوشت: «این‌ها صحنه‌هایی از یک مکان توریستی در جزیره اسکیپسولمن سوئد است که یک تونل نظامی دوران جنگ جهانی است».

بسیاری از کاربران عرب نیز به تمسخر ادعای صهیونیست‌ها در استناد به تقویم داخل بیمارستان الشفا به عنوان فهرست نیروهای حماس پرداختند. کاربران داخلی نیز دروغ‌های صهیونیست‌ها در رابطه با استفاده حماس از بیمارستان شفا را توجیهاتی مضحک برای جنایت علیه بیمارستان‌ها خواندند. کاربری به نام عیار در این رابطه نوشت: «فضای مجازی جهان پر شده از تمسخر ارتش دلقک صهیونیستی که رفتن تو بیمارستان به خرما و چال آسانسور و تقویم دیوار اشاره می‌کنن و می‌گن اینا نشانه‌های حماسه».

حمایت هابرماس فیلسوف معروف غربی از رژیم صهیونیستی نیز واکنش‌ بسیاری از کاربران خارجی و داخلی را به دنبال داشت. کاربری به نام قلی‌زاده در این باره نوشت: «‌‎هابرماس بزرگترین نظریه‌پرداز دموکراسی و کرامت انسانی در غرب، سلاخی ١٢ هزار غیرنظامی در غزه را پاسخ قابل قبول اسرائیل و اطلاق نسل‌کشی به آن را شایسته برخورد قضایی و پلیسی می‌داند. چه دقیق این نظریه‌پرداز غربی حجم کثافت تمدن غرب را آشکار می‌سازد.»

استقبال کم‌نظیر از رئیس‌جمهوری توسط اهالی شهرکرد
تصاویر و ویدئوهای منتشرشده از حجم استقبال مردمی از  رئیس‌جمهوری در سفر استانی به شهرکرد، بازتاب گسترده‌ای در میان کاربران داشت. کاربری به نام امیرطاهر در این باره نوشت: «دکتر رئیسی با عملکرد خود کاری کرد که امروز شهرهایی چون سنندج و شهرکرد که کمتر از یک سال گذشته درگیر اغتشاشات بودند، اینگونه او را در آغوش می‌گیرند». کاربر دیگری با انتشار تصاویر استقبال از رئیسی اینطور نوشت: «‏مردم فرق بین یک مسئول که اومده سلفی بگیره رو با مسئولی که هدفش رضایت و حل مشکلات مردمه می‌دونن». کاربری به نام دلیریان نیز در این باره عنوان کرد: «وقتی مردمی باشی و تمام فکر و ذکرت حل مشکلات مردم باشه، فرقی نمی‌کنه که کدوم شهر بروی، هرجا که بری مردم برایت سنگ‌تمام می‌گذارن».

انتقاد از تمسخر خودرو برقی داخلی توسط یک نماینده
پس از رونمایی از خودرو برقی ریرا، بسیاری از کاربران معاند با تمسخر تعبیه اگزوز برای این خودرو درصدد زیرسوال بردن کیفیت خودروهای الکتریکی داخلی و نمایشی خواندن این محصولات برآمدند. از سوی دیگر رشیدی کوچی نماینده شناخته شده مجلس نیز با انتقاد از ضعف‌های صنعت خودروسازی داخلی، در جریان دیدار با یک سلبریتی در حاشیه یک نمایشگاه، به موضوع اگزوز خودرو ریرا اشاره‌ای طنزآمیز داشت. کاربری به نام خشایار با انتقاد از تمسخر برخی کاربران و انتقادات به خودرو برقی داخلی، نوشت: «‏فقط چون ایرانیه بدون بررسی بهش می‌گن فرغون. روی خیلی از خودروهای برقی روز دنیا از جمله bmw i٤ اگزوز نمایشی برای زیبایی گذاشته‌اند. حتی صدای موتور و تعویض دنده رو هم شبیه‌سازی کرده‌اند». کاربری به نام فرحزادی نیز با انتقاد از رشیدی کوچی نوشت: «رشیدی کوچی ماشین برقی تولید داخل رو مسخره می‌کنه چون مثل خیلی جاهای دیگه برای ماشین برقی اگزوز نمادین گذاشتن. قبلاً با آبگوشت‌، لولهنگ و… به توان داخل می‌خندیدن».

پاسداشت شهدای اصفهانی عملیات محرم و شهید آنیلی
روزهای اخیر مصادف با سالگرد تشییع ٣٧٠ شهید اصفهانی عملیات محرم در سال ۶١ و سالگرد شهید ادواردو آنیلی بود و بسیاری از کاربران به گرامیداشت این مناسبت‌ها پرداختند. شهید ادواردو آنیلی فرزند سناتور آنیلی از ثروتمندان معروف ایتالیا، مالک باشگاه یوونتوس و بسیاری از کارخانجات خودروسازی بود که متاثر از انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به تشیع گروید. کاربری به نام نجمه درباره شهید آنیلی نوشت: «دکتر آنیلی کسی بود که مالکیت کارخانجات بزرگ لامبورگینی، فراری، فیات و باشگاه یوونتوس و… را با محبت اهل بیت(ع) عوض کرد». کاربری به نام محمد نیز درباره شهدای اصفهان نوشت: «براندازها خوب به این عکس‌ها نگاه کنید! ۴١ سال پیش مردم اصفهان در یک روز ۳۷۰ شهید را تشییع می‌کنند! شما اگه تونستید توی یه روز ۳۷۰ تا شهید بدید و تشییع کنید بعد حرف از براندازی و رژیم‌چنج بزنید!».

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.