خروش ایران علیه اسرائیل؛ مردم و کودکان فلسطین تنها نیستند

مردم ایران اسلامی صبح و عصر امروز شنبه در سراسر کشور به منظور محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و «کودک‌کشی»، «نسل‌کشی»، «قتل‌عام»، «ترور»، «جنایت جنگی» و «فاجعه انسانی» در نوار غزه، راهپیمایی های باشکوهی برگزار کرده اند.

به گزارش شهروندآنلاین، با گذشت قریب به چهل روز از یکی از برجسته‌ترین عملیات‌ها و شاهکارهای نظامی در تاریخ مدرن و پیروزی غرورآفرین و ظفرمندانه مجاهدان فلسطینی در عملیات طوفان الاقصی و شکست غیر قابل ترمیم و فروریختن هیمنه‌ی رژیم اشغالگر صهیونیستی و شکاف عظیم ایجاد شده در سازه‌های رژیم جعلی و جنایت‌کارترین ماشین کشتار انسان‌های بیگناه در جهان معاصر، ماشین جنگ این رژیم وحشی و غاصب با کابوس سیاست مرگ و با باران بمب‌های شبانه‌روزی بر سر مردم و غیرنظامیان غزه و با زیر پا گذاشتن همه قواعد حقوقی، بین‌المللی و انسانی حمام خون به‌راه انداخته است تا مگر آبروی رفته را برگرداند. این جرثومه فساد با همدستی و پشتیبانی آمریکا، سبعانه تاکنون باعث کشته شدن هزاران زن و کودک و مرد فلسطینی شده و بازماندگان از آب، برق، غذا و دارو و از همه چیز محرومند و در همین لحظه دو و نیم میلیون در معرض قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیر قرار دارند که قلب هر انسانی را منقلب و وجدان انسانی را شرمگین می‌کند.

فلسطین امروز به آیینه‌ای بدل شده تا چهره کریه نظم مسلط بر جهان را نمایان گردد و فوج عظیم شهدای غزه، زنان و مردان و کودکان بی‌گناه قطعه قطعه شده، موجی گسترده از خشم و اعتراض را در سرتاسر جهان برانگیخته است، امروز انزجار وجدان‌های بیدار از این رژیم کودک‌کش، از جغرافیای جهان اسلام فراتر رفته و بسیاری از پایتخت‌های اروپا و آمریکا را در نوردیده است و گویی پیش بینی رهبر معظم انقلاب، از تاریخ انقضای این رژیم نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

مردم ایران اسلامی در سرتاسر کشور در راستای محکومیت «کودک‌کشی»، «جنایت»، «نسل‌کشی»، «قتل عام»، «ترور»، «جنایت جنگی» و «فاجعه انسانی» در غزه، در راهپیمایی باشکوه مردمی حمایت خود را از کودکان مظلوم اعلام کردند ‌و ضمن اظهار همدردی با مادران شهدای غزه، با اظهار خشم و عصبانیت از این میزان خباثت، از مجامع جهانی خواستار قطع آدم کشی رژیم منحوس صهیونیستی و رسیدگی جدی به مردم آسیب دیده غزه شدند.

راهپیمایی در تهران

مردم تهران بعد از ظهر امروز با حضور در خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب ضمن اعلام حمایت از کودکان مظلوم غزه، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

مردم تهران در این راهپیمایی که در حال برگزاری است،  با در دست داشتن تصاویری از کودکان شهید غزه، یاد آن‌ها را گرامی داشته و انزجار خود از چنین جنایاتی را نشان داده اند. تصاویری از رهبر معظم انقلاب، سردار حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت نیز در دستان راهپیمایان قرار دارد.

برخی مردم نیز با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی که روی آن شعارهایی به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی نوشته شده؛ جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کرده‌اند.

بیشتر حاضران در راهپیمایی ضد صهیونیستی امروز با پرچم حریفت منم به میدان انقلاب آمده‌اند. همچنین بسیاری از خانواده‌ها کودکان و نوزادان خود را به همراه دارند.

«این سند فتنه صهیون بود»، «یا ایها المسلمون، غزه شده غرق خون»، «پیروزی با حماس است، اسرائیل در هراس است» و «مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس» شعارهای مردم حاضر در راهپیمایی امروز است.

«گروه سرود ری‌نوا» نیز به اجرای سرودهای ضد صهیونیستی پرداخت.

«مصطفی نوری» شاعر آیینی نیز، اشعاری را در مدح مقاومت فلسطین بیان کرد. بخش هایی از این اشعار در ادامه آمده است؛

یک طرف شادی و آواز و می شرب حیا
یک طرف فاجعه در فاجعه طوفان بلا
روز و شب در نظر اهل نظر گم شده است
آینه مضحکه  کژدم شده است

بسته شد پلک شب از دلهره در بیتابی
تارشد عینک شورای حقیقت یابی
سازمان ملل ای مدعی صلح و صفا
حافظ امنیت اینه هنگام بلا
کم در این فاجعه همسفره قابیل شوید
کم خدنگ پر پرواز ابابیل شوید

یک سگ غربی اگر تب بکند می‌فهمید
ولی از درک چنین فاجعه‌ای بی سهمید

نفس غزه به تنگ آمده وقت یاری‌ست
صبح صادق شده هنگامه ان بیداریست
موج طوفان الاقصی شده غران باشید
یک به یک آینه در آینه طوفان باشید

قرار است، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این تجمع سخنرانی کند.

تا کنون بیش از ۴۷۱۰ کودک در غزه به واسطه حملات وحشیانه اسرائیل به شهادت رسیده‌اند و تصاویر منتشر شده از این جنایات موجب شده تا بسیاری از مردم دنیا نسبت به اقدام وحشیانه صهیونیست ها خشمگین شوند و به آن اعتراض کنند.

تجمع مردم انقلابی خراسان شمالی در بجنورد

مردم شهرها و روستاهای خراسان شمالی امروز در تجمعاتی بزرگ و حماسی جنایات رژیم منحوس اسرائیل علیه کودکان غزه را محکوم و خواستار توقف فوری این جنایات شدند.

در تجمع مردم انقلابی بجنورد که صبح امروز در میدان شهید برگزار شد، اقشار مختلف مردم، رنج ‌و محنت مردم فلسطین حمایت و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. مردم در این تجمع اعلام کردند یک صدایی شیعه و سنی برای مردم فلسطین ارزشمند و مایه قوت قلب آن‌ها است.

اقشار مختلف جوانان و نوجوان در این تجمع گفتند: به‌رغم اینکه قریب به 40 روز از عملیات غرورآفرین حماس علیه رژیم اشغالگر قدس می‌گذرد و صهیونیست‌ها همه توان خود را برای به‌دست آوردن یک پیروزی به‌کار گرفته‌اند، به جرأت می‌توانیم بگوییم هنوز هیچ پیروزی برای رژیم اسرائیل به دست نیامده و این نشانگر ایستادگی مردم غیور غزه است.

زنان و مادران انقلابی استان خراسان شمالی در این تجمع به همراه فرزندان خردسال و عروسک فرزندانشان حضوری پر رنگ دارند و از مجامع بین‌المللی خواستند جنایت ددمنشانه علیه مردم و کودکان مظلوم غزه را فورا متوقف و راه کمک‌های انسانی به غزه باز شود.

حمایت کفن پوشان ایلامی

مردم استان ایلام نیز همزمان باسراسر کشور در راستای حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و کودک کشی و فاجعه انسانی آنان در غزه تجمع کرده و این جنایات را محکوم کردند.

این تجمع با حضور آحاد مردم و مسئولان ارشد در سراسر استان ایلام برگزار شد و مردم در شهر ایلام همچون دیگر نقاط کشور از چهار راه رسالت تا میدان شهید کشوری با شعار دادن علیه این رژیم و حمایت از مردم مظلوم غزه، جنایات وحشیانه رژیم سفاک صهیونیست را محکوم کردند.

مردم شهرها و روستاهای استان مرکزی، زادگاه بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی امروز در تجمعاتی بزرگ و حماسی جنایات رژیم منحوس اسرائیل علیه کودکان غزه را محکوم و خواستار توقف فوری این جنایات شدند.

تجمع اعتراضی مردم در اراک 

در تجمع مردم انقلابی مردم اراک، مرکز استان مرکزی که ساعت 10 صبح امروز در میدان شهدای اراک(خیابان امیرکبیر) برگزار شد، اقشار مختلف مردم از مردم مظلوم فلسطین حمایت و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. مردم در این تجمع اعلام کردند: یک صدایی شیعه و سنی برای مردم فلسطین ارزشمند و مایه قوت قلب آن‌ها است.

اقشار مختلف جوانان و نوجوان در این تجمع گفتند: به‌رغم اینکه قریب به 40 روز از عملیات غرورآفرین حماس علیه رژیم اشغالگر قدس می‌گذرد و صهیونیست‌ها همه توان خود را برای به‌دست آوردن یک پیروزی به‌کار گرفته‌اند، به جرأت می‌توانیم بگوییم هنوز هیچ پیروزی برای رژیم اسرائیل به دست نیامده و این نشانگر ایستادگی مردم غیور غزه است.پ

راهپیمایی مردم آذربایجان غربی در حمایت از فلسطین

تجمع سراسری اعتراض به جنایات آمریکا در نوار غزه با حضور پرشور اقشار مختلف مردم اعم از دانش آموزان، دانشجویان، زنان و مردان در سراسر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی برگزار شد.

در مراسم تجمع شهرستان ارومیه که در محل خیابان شهید سلیمانی این شهر برگزار شد، حاضران با سر دادن شعارهای انقلابی و مخالفت با اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه مردم مظلوم فلسطین مخالفت کردند.

روز جهانی کودک یادبودی است که به‌افتخار کودکان و به‌منظور یادآوری حقوق آن‌ها نام‌گذاری شده است، کودکانی که روحیه لطیفی دارند و حساس‌ترین گروه جامعه هستند.

روز جهانی کودک، به‌صورت کلی فرصتی برای ایجاد تغییر و آگاهی در سطح جهان است. این روز ظرفیتی است که در آن حقوق کودکان را به خود یادآوری کنیم، درکشان کنیم و برای کودکان معصومی که رنج و خشونت‌های زیادی را تحمل می‌کنند، چاره‌ای بیندیشیم.

اما امسال روز جهانی کودک حال‌وهوایی بسیار غم‌انگیز دارد، مردم جهان متحیرانه و ناباورانه شاهد جنایت‌های فجیع و غیر قابل وصفی در گوشه‌ای از دنیا علیه کودکان و نوزادان بی پناه هستند.

طنین فریاد مرگ بر اسرائیل در دیگر استانها

طنین فریاد «مرگ بر اسرائیل» در اعتراض به کودک کشی و نسل کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، امروز در شهرهای قزوین، خرم آباد لرستان، شیراز مرکز استان فارس، بوشهر، سنندج کردستان، ساری در استان مازندران، زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان، یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر شهرها و استان های کشور بلند شد و همگی، بر لزوم توقف فوری ددمنشی ها و جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه کودکان، زنان و مردم بی گناه فلسطین تاکید کردند. در بسیاری از این راهپیمایی ها، گروه هایی از مردم به ویژه جوانان با کفن در صحنه حاضر شده بودند تا بگویند که برای دفاع از مظلومان تا پای جان ایستاده اند.

 

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.