قتل ۳۶۴ صهیونیست توسط ارتش اسرائيل

گزارش پلیس رژیم صهیونیستی فاش مي كند تعداد 364 نفر از جمله 17 افسر پليس در جريان حمله يك بالگرد اسرائيلي به جشنواره موسيقي روز هفتم اكتبر كه حماس نيز به آن يورش برده بود، به قتل رسيده اند.

[شهروندآنلاين] با گذشت چهل‌وچهار روز از تجاوز صهیونیست‌ها، بمباران مناطق مختلف نوار غزه ادامه دارد و رسانه‌های فلسطینی امروز در چهل و پنجمين روز اين تجاوز نيز از شهید و زخمی شدن شمار دیگری از ساکنان این باریکه خبر مي دهند. همچنین درگیری‌های شدیدی میان رزمندگان مقاومت و نظامیان اشغالگر در محله شیخ رضوان در شمال نوار غزه در جریان است. به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، ١٥فلسطینی بامداد روزگذشته در بمباران هوایی اسرائیل در مرکز و جنوب نوار غزه شهید شدند. به نوشته وفا، سیزده نفر در حمله به خانه‌ای در اردوگاه نصیرات در مرکز غزه شهید شدند، درحالی‌که یک زن و فرزندش در جنوب شهر خان‌یونس به شهادت رسیدند.

با اين حال، در تازه‌ترین رسوایی رژیم صهیونیستی، رسانه‌های اسرائیلی به نقل از منابع پلیس و امنیتی گزارش داده اند که نيروهاي جنبش مقاومت اسلامی حماس که در ٧ اکتبر عملیات طوفان الاقصی را در سرزمین‌های اشغالی انجام داد، از برگزاری جشنواره موسیقی، پیش از عملیات اطلاعی نداشتند و بدون اطلاع از حضور غیرنظامیان در آن منطقه، عملیات نظامی اجرا کردند.

حماس از برگزاری فستیوال موسیقی اطلاع نداشت
الجزیره گزارش داد: براساس نسخه‌ای از نخستین گزارش پلیس رژيم صهيونيستي در مورد حمله به فستیوال موسیقی که این هفته توسط کانال ١٢اسرائیل به‌دست آمد،رزمندگان مقاومت فلسطین در ابتدا قصد داشتند به حوالی شهرک ریعیم و همچنین روستاهای دیگر نزدیک مرز غزه حمله کنند. گروه مقاومت فلسطین حین این حمله از طریق هواپیماهای بدون سرنشین و فرود با چتر نجات به این مناطق، از فستیوال موسیقی مطلع شدند.
بنابر گزارش‌ها، حدود ٤هزار و ٤٠٠نفر در این مراسم در شنبه ٧ اکتبر شرکت کرده بودند که حماس توانست سد امنیتی محکم رژیم اسرائیل – که شامل سیستم راداری و حسگرهای زیرزمینی است – بشکند و به پست‌های نظامی و روستاها در جنوب اسرائیل حمله کند. به‌گفته مقامات صهیونیستی، یک‌هزار و ٢٠٠اسرائیلی در همان روز درگیری کشته شدند.
شنبه، روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داد که «ارزیابی رو به رشد در تشکیلات امنیتی اسرائیل» براساس تحقیقات پلیس و بازجویی از اعضای دستگیرشده حماس، نشان می‌دهد که این گروه برای هدف قرار دادن این رویداد برنامه‌ریزی نکرده بود.

شرکت‌کنندگان در فستیوال، قبل از عملیات حماس فرار کردند
الجزیره در این گزارش آورده است درحالی‌که پلیس اسرائیل نقشه‌هایی از مکان‌های موردنظر که برای اجرای عملیات، همراه پیکر شهدای حماس پیدا کرده است، هیچ‌کدام شامل محل فستیوال موسیقی نبوده است. به گزارش هاآرتص، یکی دیگر از یافته‌های تأییدکننده این ارزیابی این بود که نيروهاي حماس از سمت مرز به جشنواره نزدیک نشدند، بلکه از بزرگراهی نزدیک به این رویداد وارد شدند. علاوه بر این، در ابتدا قرار بود این رویداد در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شود و برگزاری روز شنبه فقط یکی دو روز قبل، به برنامه اضافه شد.
این گزارش همچنین نشان داد که اکثر شرکت‌کنندگان جشنواره تا زمان حضور گروه‌های مقاومت و شروع عملیات طوفان الاقصي، موفق به ترک مراسم شده بودند. الجزیره به نقل از  يك منبع ارشد پلیس در گفت وگو هاآرتص نوشت: «اکثریت [افرادی که در این مراسم حضور داشتند] پس از تصمیمی که برای متفرق کردن رویداد چهار دقیقه پس از هشدار حمله موشکی گرفته شد، موفق به فرار شدند».

بالگردی که به غیرنظامیان اسرائیلی شلیک کرد
نشریه اسرائیلی هاآرتص در همين زمينه ویدئویی منتشر کرده‌است که صهیونیست‌ها را رسوا می‌کند. تحقیقات پلیس همچنین نشان داد که یک بالگرد نظامی اسرائیلی به‌سوی گروه مقاومت فلسطین تیراندازی کرده و همین بالگرد افراد شرکت‌کننده در جشنواره را نیز هدف گرفته است. با این حال هاآرتص درباره اینکه چه تعداد از غیرنظامیان توسط این بالگرد اسرائیلی کشته شدند، جزئیات بیشتری ارائه نداده است.
در این گزارش خبری به نقل از یک مقام پلیس آمده است: «تحقیق در مورد این حادثه نشان داد که یک بالگرد جنگی [نظامی اسرائیل] که از پایگاه رامات داوید به محل حادثه رسیده بود، به قصد حمله به اعضای حماس شلیک کرده و همین جنگنده، افراد حاضر در فستیوال را هم هدف قرار داده است.»
گزارش پلیس رژیم صهیونیستی همچنین تعداد کشته‌شدگان این حمله را از ٢٧٠ به ٣٦٤نفر، ازجمله ١٧ افسر پلیس، تغییر داده است. براساس آن، تعداد افرادی که از این جشنواره ربوده شده‌اند ٤٠ نفر بوده است.
رژیم اشغالگر قدس به دنبال عملیات طوفان‌الاقصی، تهاجم زمینی، دريايي و هوایی به نوار غزه را با حملات موشكي و توپخانه اي و بمباران هاي گسترده آغاز کرد که به‌گفته مقامات بهداشتی فلسطین، تاكنون بیش از 16 هزار فلسطینی ازجمله 7 هزار کودک را به شهادت رسانده است. بخش اعظم نوار غزه به ویرانه تبديل شده و محاصره کاملی که اسرائیل بر این سرزمین تحمیل کرده است باعث شده ساکنان آن نتوانند به اندازه کافی غذا، آب، سوخت و تجهیزات پزشکی به‌دست آورند و اين سرزمين اكنون با قحطي روبرو شده است.

دروغگویی و صحنه‌سازی‌ اشغالگران برای همه رو شد
فوزی برهوم از رهبران حماس در همين زمينه اعلام کرد: «تحقیقات پلیس اسرائیل که تأیید کرده یک جنگنده اسرائیلی روز هفتم اکتبر، صهیونیست‌های در حال جشن در نزدیکی شهرک ریعیم را بمباران کرده، دروغ بودن روایت‌های صهیونیستی را اثبات کرده است که مبتنی بر داستان‌سرایی و دروغگویی علیه مقاومت و این ادعاست که مقاومت، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد، هدف اسرائیل از این صحنه‌سرایی‌ها و دروغگویی‌ها، توجیه تجاوزات، کشتار و نسل‌کُشی علیه مردم نوار غزه است.»

این امر، دروغ بودن روایت‌های صهیونیستی را که در این جنگ جنایتکارانه دنبال می‌شود، مورد تأکید قرار می‌دهد که با این ترفند، تجاوز به بیمارستان الرنتیسی و مجتمع پزشکی الشفاء و بمباران مدارس و مراکز عبادتی و کشتار هزاران غیرنظامی را توجیه می‌کند و همچنین این حقیقت را مورد تأکید قرار می‌دهد که جنگ و تجاوز دشمن مبتنی بر گمراه‌سازی‌، دروغگویی و صحنه‌سازی‌ برای سرپوش گذاشتن بر هدف اصلی و واقعی دشمن، یعنی کشتار دسته‌جمعی و کوچاندن ملت فلسطین است.

 بیمارستان الشفاء: منطقه مرگ
در همين حال، سازمان بهداشت جهانی پس از بازدید شنبه، بیمارستان الشفا را – که زمانی بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان غزه بود – به‌عنوان «منطقه مرگ» توصیف کرد. این سازمان اعلام کرد که کمبود آب تمیز، سوخت، دارو، غذا و سایر موارد ضروری در اين مجتمع به آن معنی است که دیگر به‌عنوان یک مرکز پزشکی کار نمی‌کند. بر اساس اين گزارش، راهروها و محوطه بیمارستان مملو از زباله‌های پزشکی و جامد است. تیم WHO همچنین نشانه‌هایی از گلوله‌باران و تیراندازی و یک گور دسته‌جمعی در ورودی بیمارستان را گزارش کرده که گفته شده بیش از ٨٠ نفر در آن دفن شده‌اند.
با وجود آنكه ارتش رژيم صهيونيستي كه از چند روز پيش با تانك در محموطه بيمارستان الشفا مستقر شده است، روز گذشته اعلام كرد كه همه بيماران، كادر درماني و پناهندگان بايد هر چه سريعتر آنجا را تخليه كنند، WHO گفت که ٢٥کارمند بهداشت و ٢٩١بیمار همچنان در الشفا هستند که شامل ٣٢نوزاد در وضعیت بسیار وخیم نيز می‌شود. این سازمان گفته است كه در پي تهديد ارتش رژيم صهيونيستي به‌سرعت در حال توسعه طرح‌هایی برای تخلیه بیماران، کارکنان و خانواده‌هایی است که در بیمارستان الشفا در ٢٤تا ٧٢ساعت آینده باقی مانده‌اند. با این حال، مجتمع پزشکی ناصر و بیمارستان اروپایی غزه در جنوب غزه که قرار است این بیماران به آنجا منتقل شوند، بیش از ظرفیت فعالیت می‌کنند.

رئیس آنروا، آژانس سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی، پیشتر هشدار داده بود که موافقت اسرائیل با «ورود تنها نیمی از حداقل نیاز روزانه سوخت برای عملیات‌های بشردوستانه در غزه، به هیچ‌وجه کافی نیست.» فیلیپ لازارینی، رئیس UNRWA، در بیانیه‌ای روز شنبه گفت: «این مقدار برای تأمین نیازهای کارخانه‌های نمک‌زدایی، پمپ‌های فاضلاب، بیمارستان‌ها، پمپ‌های آب در پناهگاه‌ها، کامیون‌های کمک‌رسان، آمبولانس‌ها، نانوایی‌ها و شبکه‌های ارتباطی برای کار بدون وقفه کافی نیست.»

نتانیاهو  آتش‌بس را رد کرد
از سوي ديگر، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، شامگاه شنبه گفت که «تشدید فشار فزاینده» از سوی جامعه بین‌الملل، از جمله برخی گروه‌ها و چهره‌ها در آمریکا را رد می‌کند و گفت که اسرائیل با «آتش‌بس کامل» موافقت نمی‌کند.
به نوشته گاردین، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل اذعان داشت: «بسیاری از مردم در سراسر جهان خواستار این شدند که ما وارد نوار غزه نشویم. ما این کار را کردیم… آنها به ما هشدار دادند که وارد [بیمارستان الشفا] نشویم. آنها ما را تحت فشار قرار دادند تا با آتش‌بس کامل موافقت کنیم – اما ما نپذیرفتیم.» من به صراحت گفته‌ام: «ما فقط با آتش‌بس موقت و تنها در ازای بازگرداندن گروگان‌هایمان موافقت خواهیم کرد.»

نتانیاهو همچنین آنچه به‌عنوان «شایعات غیرمستند» و «گزارش‌های نادرست» درباره توافق احتمالی برای آزادی گروگان‌ها در ازای توقف درگیری‌ها در جریان کنفرانس مطبوعاتی شنبه شب  منتشر شده بود، رد کرد. با این حال آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، مدعی شد که مقامات آمریکایی «به کار سخت برای دستیابی به توافق ادامه می‌دهند» با این حال، او اعلام کرد که هنوز توافقی حاصل نشده است. او این توضیحات را در پاسخ به گزارش واشنگتن پست گفت؛ گزارشی که خبر از قریب‌الوقوع بودن توافقی بین رژیم اسرائیل، آمریکا و حماس داده بود؛ گزارش این نشریه آمریکایی مدعی شده بود در ازای توقف پنج روزه درگیری‌ها که می‌تواند جریان کمک‌های بشردوستانه بیشتری را فراهم کند، ده‌ها گروگان توسط حماس آزاد می‌شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.