ترس از جنگ منطقه‌ای

مشاور بایدن در تل آویو چه می‌کند؟

همزمان با درگیری‌ها میان گروههای فلسطینی و رژیم صهیونیستی، ترس از درگیری حزب‌الله و تل آویو، آموس هوخشتاین مشاور ارشد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را به منطقه کشاند.

به گزارش شهروند آنلاین، تارنمای آمریکایی آکسیوس روز دوشنبه به وقت محلی به نقل از خبرنگار اسرائیلی خود به نقل از دو مقام آمریکایی و اسرائیلی نوشت: آموس هوخشتاین، مشاور ارشد بایدن، روز دوشنبه برای گفت‌وگو با مقامات ارشد اسرائیلی در مورد جلوگیری از جنگ بین اسرائیل و لبنان وارد تل آویو شد.

مقامات آمریکایی می گویند که کاخ سفید به طور فزاینده‌ای نگران اقدام نظامی اسرائیل در لبنان و تشدید تنش‌ها در امتداد مرزها است که می‌تواند به یک جنگ منطقه‌ای منجر شود.

برخی در دولت بایدن نگران هستند که اسرائیل تلاش می‌کند حزب‌الله را تحریک کند و بهانه‌ای برای جنگ گسترده‌تر در لبنان ایجاد کند که می‌تواند آمریکا و سایر کشورها را وارد جنگ کند.

مقامات اسراییلی این موضوع را رد کرده‌اند.

هوخشتاین پس از یک روز تشدید درگیری بین حزب‌الله و نیروهای اسرائیل در مرز،وارد اسرائیل شد.

یک مقام اسرائیلی گفت انتظار می‌رود هوخشتاین با یوآو گالانت وزیر جنگ، ران درمر وزیر امور استراتژیک، هرزی هالوی رئیس ستاد ارتش  و تزاچی هانگبی مشاور امنیت ملی اسرائیل دیدار کند.

یک مقام ارشد اسرائیلی گفت: اسرائیل از آمریکا خواسته که به صورت دیپلماتیک حزب‌الله را تحت فشار قرار دهد تا نیروهای ویژه موسوم به رضوان خود را از مرز با اسرائیل  عقب بکشد.

اسرائیل ده‌ها هزار نفر از ساکنان روستاها و شهرهای نزدیک به مرز با لبنان را برای احتیاط تخلیه کرده است.

این مقام اسرائیلی گفت که این غیرنظامیان تا زمانی که در آن سوی مرز تهدیدی وجود داشته باشد به خانه‌های خود باز نخواهند گشت.

به گزارش ایرنا، حزب‌الله لبنان طی روزها و هفته‌های اخیر و در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و به خاک و خون کشیده شدن شمار زیادی از فلسطینی‌ها در این شهر، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک نشین در این مناطق شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز طی روزهای گذشته مناطق مرزی لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داده است. تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های مرزی لبنان خارج شده‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت امنیتی و نظامی غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا از رژیم اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی به این رژیم برای کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.