واکنش کرملین به ارسال موشک‌های بالستیک ایرانی

پسکوف: روسیه در حال گسترش روابط فنی-نظامی با ایران است

سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به ادعای بی‌پایه و اساس آمریکا در مورد عرضه موشک‌های بالستیک ایرانی به روسیه، اعلام کرد که مسکو در حال گسترش روابط فنی-نظامی با تهران است.

به گزارش شهروند آنلاین از خبرگزاری رویترز، دمیتری پسکوف روز چهارشنبه در واکنش به ادعای مطرح شده توسط جان کربی سخنگوی کاخ سفید، در یک کنفرانس خبری گفت: ما در حال گسترش روابط با تهران از جمله در زمینه همکاری فنی- نظامی هستیم اما در مورد این اطلاعات اظهارنظر نمی‌کنیم.

کربی روز سه‌شنبه بیان کرد که آمریکا وضعیت بین ایران و روسیه را رصد می‌کند و اقدام مناسب را همانطور که لازم است، انجام می‌دهد.

هماهنگ کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد که تهران تعداد قابل توجهی پهپاد، بمب و توپخانه به مسکو داده و ممکن است در حال بررسی انتقال موشک‌های بالستیک به این کشور باشد.

به گزارش ایرنا، آمریکا تاکنون صدها فرد و نهاد را به بهانه‌هایی همچون دور زدن تحریم های بین‌المللی علیه روسیه، مشمول تحریم کرده است.

مجموعه غرب نیز چندین بار ادعاهایی در مورد ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین مطرح کرده بودند که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قاطعانه آنها را رد کرده بود.

آمریکا پیشتر نیز از افزایش همکاری نظامی دو کشور ابراز نگرانی کرده بود و این تعامل را یک خطر برای خود می‌بیند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.