گزارش واشنگتن پست از جنایات صهیونیست‌ها در غزه

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با اذعان به جنایات و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در غزه نوشت: بحران انسانی در غزه روز به‌روز بحرانی‌تر می‌شود، چون مقامات سازمان ملل هم درباره افزایش تلفات، گرسنگی و بیماری‌هایی که این منطقه را تهدید می‌کند هشدار می‌دهند.

به گزارش شهروند آنلاین، واشنگتن پست با اشاره به بیانیه رژیم صهیونیستی درباره توافق آتش‌بس برای تبادل اسرا نوشت: “این آتش‌بس چهار روزه درحالی اعلام می‌شود که قبل از آن بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم اعلام کرده بود که بعد از این توافق «جنگ ادامه می‌یابد».

این روزنامه آمریکایی افزود: “پس فرقی ندارد در مرحله بعدی این جملات چه اتفاقی بیفتد، چون هیچ‌چیز نمی‌تواند آسیبی را که تاکنون این حملات اسرائیل به‌بار آمده است را جبران کند. (رژیم) اسرائیل به بهانه حملات حماس کارزاری را به راه انداخت که از نظر اندازه، سطح دسترسی و میزان ویرانی‌ها بی‌سابقه بود و بیش از ۱۱ هزار فلسطینی را که بسیاری از آنها کودک هستند، در بمباران‌های خود به کشتن داد.”

واشنگتن پست، جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها در غزه را موجب آوارگی بیش از دو میلیون نفر عنوان کرد و نوشت: رژیم صهیونیستی دستور تخلیه ساکنان شمال به سمت جنوب را در حالی صادر کرد که به کوچ جمعی مردم وحشت‌زده این منطقه منجر شد. اگرچه این رژیم اهدافی را در سراسر غزه هدف قرار داد اما یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم این هفته گفت که تمرکز عملیات آنها ممکن است از شهر غزه در شمال به خان یونس در جنوب که به ادعای صهیونیست‌ها ساختار اصلی فرماندهی حماس ممکن است در آنجا باشد، تغییر کند.

به نوشته واشنگتن پست، حتی اگر جنگ همین امروز تمام شود، بخش‌های بزرگی از غزه با خاک یکسان شده‌است. دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل با استناد به منابع محلی در منطقه غزه گزارش داد که حدود ۴۵ درصد از واحدهای مسکونی غزه تاکنون نابود شده و یا خسارت‌های جدی دیده‌اند. برای درک میزان دقیق خسارت‌های غزه باید گفت که آنچه که رژیم صهیونیستی تنها در چند هفته انجام داد به اندازه چهار سال درگیری در سوریه و خسارت‌هایی است که در این کشور بر جای گذاشته شد.

این رسانه نوشت: (رژیم) اسرائیل روزانه هزاران مهمات بر اهدافی در غزه و به ویژه در شمال این منطقه فرو ریخت. شهر بیت حانون که محل سکونت بیش از ۵۰ هزار نفر بود به خرابه‌ای تبدیل شده و به ندرت ساختمانی قابل سکونت باقی مانده است.

تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که چگونه آوار خیابان‌های شهری را که تا قبل از این پرجمعیت بود پوشانده و محققان با بررسی شواهد ماهواره‌ای تخمین می‌زنند که شاید بیش از نیمی از ساختمان‌ها درشمال غزه تخریب شده‌اند.

این در حالی است که بحران انسانی در این منطقه وخیم‌تر می‌شود و بسیاری از فلسطینی‌ها در غزه در اردوگاه‌های موقت یا مراکز پر ازدحام تحت اداره سازمان ملل بسر می‌برند و برخی از آنها در بمباران‌های رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار گرفته‌اند. زیرساخت‌های اصلی از بیمارستان‌ها گرفته تا کارخانه‌های تصفیه آب و انبارهای سوخت از کار افتاده یا تعطیل شده‌اند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.