شرط پایبندی حماس به توافق آتش‌بس

هنیه:ملت فلسطین وارد نبرد آزادی در غزه، قدس اشغالی و تمام مناطق فلسطینی شده است

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که تا زمان پایبندی رژیم صهیونیستی به توافق آتش‌بس، ما هم پایبند هستیم.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از الجزیره، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی گفت که که ملت بزرگ فلسطین با استقامت ‌و پایداری حماسه آفرید و مبارزان ما به دشمن ضربه زدند.

او تاکید کرد: با عزت و افتخار توانستیم با دشمن مقابله کنیم و اراده آن را بشکنیم و طرح‌هایش را با شکست مواجه کنیم.

هنیه خاطرنشان کرد که شهدا بهای آزادی و استقلال هستند.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: دشمن شرط بسته بود که اسرایش را با سلاح، قتل ونسل‌کشی بازگرداند. اکنون دشمن شروط مقاومت را پذیرفت اراده ملت شجاع ما منجر به آتش‌بس شد.

هنیه در بخش دیگری تاکید کرد: تحت نظارت برادران‌مان در قطر و مصر وارد مذاکرات سختی شدیم و آن را با مسئولیت‌پذیری و توازن اداره کردیم. تاکید می‌کنیم که تا زمان پایبندی دشمن به اجرای توافق پایبند هستیم. از قطر ومصر تقدیر و تشکر می‌کنیم و بر ضرورت تداوم تلاش‌های بین‌المللی برای برآورده کردن حقوق ملت فلسطین تاکید می‌کنیم.

اسماعیل هنیه با تاکید بر وحدت ملت فلسطین از موضع عربی و اسلامی در عدم دخالت در سرنوشت غزه تقدیر کرد.

او گفت که ملت فلسطین وارد نبرد آزادی در غزه، قدس اشغالی و تمام مناطق فلسطینی شده است.

هنیه همچنین از مقاومت لبنان، یمن و عراق تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش ایرنا، آتش‌بس چهار روزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح امروز جمعه (به وقت محلی) آغاز شد.

این آتش‌بس قرار بود روز پنجشنبه ساعت ۱۰ به وقت محلی در غزه اجرایی شود که به دلیل آنچه مسائل فنی و لجستیک عنوان شده با یک روز تاخیر از امروز جمعه در غزه اجرایی شد.

مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین‌های اشغالی، در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد. رژیم صهیونیستی مطابق معمول با قتل عام غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی به عملیات رزمندگان مقاومت پاسخ داد. این رژیم در نهایت، شکست در عملیات خود برای آزادسازی اسرایش را پذیرفت و تسلیم مقاومت شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.