«همه در برابر همه»؛پیشنهاد ارمنستان به آذربایجان

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان از آمادگی کشورش برای تبادل اسرا با جمهوری آذربایجان بر اساس اصل “همه در برابر همه” خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از خبرگزاری نیوز ام، نخست‌وزیر ارمنستان موضوع ارمنی‌هایی را که در جمهوری آذربایجان به اسارت گرفته شده‌اند را کانون توجه دولت خود دانست و گفت: «من متاسفم که از این موضوع بشردوستانه برای اهداف سیاسی استفاده می‌شود. ما آمادگی خود را به نشانه انعطاف در این موضوع نشان می‌دهیم و حاضر به همکاری با جمهوری آذربایجان برای بازگرداندن زندانیان خود هستیم. مذاکره یکی از راه‌های حل این مشکل است».

او سپس نسبت به بازگرداندن محکومان آذربایجانی و مبادله آنها با اسرای ارمنی اعلام آمادگی کرد و گفت ما براساس اصل همه در برابر همه حاضر به این کار هستیم.

پاشینیان در ادامه از راه حل قانونی به عنوان گزینه دوم نام برد و اضافه کرد: «ارمنستان به دیوان کیفری بین‌المللی و سایر ساختارهای حقوقی متوسل شده است، اما تا زمانی که برادران ما در اسارت هستند، نمی‌توان کار را انجام شده تلقی کرد. ما به تلاش برای حل این مشکل ادامه می‌دهیم. من از اینکه تا به امروز پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده، ناراضی هستم و از اسرا و خانواده‌های آنها پوزش می‌خواهم».

نخست‌وزیر ارمنستان همچنین خاطرنشان کرد که از سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۱۰۰ ارمنی از اسارت جمهوری آذربایجان آزاد شده‌اند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.