مرحله دوم فرودگاه امام؛ بزرگترین طرح بعد از انقلاب اسلامی

وزیر راه وشهرسازی:شاهراه شمال و جنوب و شرق به غرب درآمدی به اندازه فروش نفت به همراه خواهد داشت

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای عملیات مرحله دوم شهر فرودگاهی امام خمینی بزرگ‌ترین طرح عمرانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش شهروند آنلاین، مهرداد بذرپاش در مراسم عملیات عمرانی فاز ۲ شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: وزارت راه نقش مهمی در پیشرفت کشور دارد،در هر سفری که به کشور‌های منطقه‌ای داشتم ،کشوری نبود که از ظرفیت بزرگ ترانزیتی و کریدوری ایران حرفی به میان نیاورد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کلان طرح ایران راه ادامه داد: باید در حوزه سخت‌افزار زیر ساخت‌های بیشتری مانند ساخت فرودگاه و جاده و در حوزه نرم‌افزار مانند ترانزیت تسهیل عبور و مرور مرزی در بخش‌های دریایی هوایی ریل و جاده فراهم کنیم.

بذر پاش افزود: ساخت فاز دوم که گذشتگان پیگیر آن بودند در جهت کلان طرح ایران راه است و اگر در جا‌هایی سرعتمان کند است به دلیل کمبود بودجه یا دلایل دیگر است.

او تاکید کرد: فرآیند کاهش محدودیت پروازی در فضای هوایی کشور را پیگیری کردیم چون پیام امنیت را به دنیا مخابره می‌کند و توسعه ناوگان هوایی در دستور کار است.

او با بیان اینکه این طرح بزرگ‌ترین طرح بعد از انقلاب است بیان کرد: اگر دقیق درست و با سرعت تصمیم بگیریم و اجرا کنیم شاهراه شمال و جنوب و شرق به غرب درآمدی به اندازه فروش نفت به همراه خواهد داشت.

بذرپاش تصریح کرد: تمام ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان را به کار گرفتیم و باید نهایت استفاده را از ظرفیت بخش خصوصی داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی یاداور شد: عملیات اجرایی این طرح با اعتبار ۲/۵میلیارد دلار امروز آغاز می‌شود.

او افزود: فاز دوم فرودگاه با ظرفیت ۳۵ میلیون مسافر خواهد بود اگر ظرفیت ترمینال یک و ترمینال سلام را با فاز دوم در نظر بگیریم، سالانه با ظرفیت ۵۰ میلیون مسافر در سال روبه رو خواهیم شد.

با سفر معاون اول یک شرکت چینی این طرح به امضا رسید./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.