ایران؛پیشرو در مدیریت پناهندگان

قدردانی نماینده سازمان بین‌المللی مهاجرت از اقدامات هلال احمر

در دیدار نماینده سازمان بین‌المللی مهاجرت با رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران، درخصوص چالش‌های بین‌المللی حوزه پناهندگان رایزنی و گفت‌وگو شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر در دیدار با لالینی ویراسامی، رئیس سازمان بین‌المللی مهاجرت در جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز نهادهای بین‌المللی نگاهی سیاسی به مساله پناهندگان و مهاجرین دارند و رویکردی عادلانه در این رابطه اتخاذ نمی‌شود.

او افزود: با وجود این، هلال احمر و تمامی ارکان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را به پناهندگان و مهاجران ارائه دهند. نمونه بارز این امر را می‌توان در خدماتی مشاهده کرد که به پناهندگان افغانستانی ارائه می‌شود.

کولیوند ادامه داد: امروز خدماتی همچون شهروندان ایرانی در حوزه بهداشتی، درمانی، اجتماعی و فرهنگی به پناهندگان افغانستانی ارائه می‌شود و هیچ تبعیضی در این حوزه قائل نمی‌شویم. به همین علت می‌توان گفت که خدمات ارائه شده به پناهندگان در ایران، نظیری در جهان ندارد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: این اقدامات بدون هیچ چشمداشتی انجام و صرفا نگاه انسانی و بشردوستانه در این عرصه مورد توجه است. این در حالی است که سایر کشورها، بودجه‌های فراوانی برای کمک به پناهندگان از سازمان‌های بین‌المللی دریافت می‌کنند اما خدماتی مشابه ایران به مهاجرین ارائه نمی‌دهند.

کولیوند با اشاره به تداوم فعالیت‌های هلال احمر در حوزه حمایت از پناهندگان گفت: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد تا در حوزه پناهندگان و مهاجرین همکاری و هم‌افزایی داشته و تجربیات خود را به اشتراک بگذارد.

همچنین در این نشست، لالینی ویراسامی، رئیس سازمان بین‌المللی مهاجرت در ایران با قدردانی از خدمات ارائه شده به پناهندگان افغانستانی، گفت: ایران میزبان میلیون‌ها مهاجر و پناهنده است که مدیریت و ساماندهی این حوزه بسیار دشوار است اما با وجود این، رفتار مناسبی با مهاجرین انجام می‌شود.

او افزود: ما نیز به عنوان یک نهاد بین‌المللی در این عرصه به کمک هلال احمر خواهیم آمد زیرا اهداف مشترکی میان ما وجود دارد و تلاش خواهیم کرد تا با یک همکاری مطلوب، از آلام و سختی‌های پناهندگان بکاهیم.

ویراسامی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا این کمک‌ها و خدمات بی‌نظیر ایران به پناهندگان را به جهانیان معرفی کنیم تا رویکردها در این حوزه متفاوت شود و ایران به عنوان کشوری پیشرو و موفق در حوزه مدیریت پناهندگان معرفی شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.