آمادگی ارتش برای برپایی اردوگاه کنار نوار غزه

فرمانده‌کل ارتش: حاضریم برای ارائه کمک‌های درمانی به نزدیکی نوار غزه برویم

امیر سرلشکر موسوی عنوان کرد:‌ ما به داخل کشور و مجامع بین‌المللی اعلام کرده‌ایم حاضریم به نزدیکی نوار غزه برویم و کمک‌های درمانی لازم را به مردم غزه ارائه کنیم.

به گزارش شهروند آنلاین، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش طی سخنانی اظهار داشت: عملیات طوفان الاقصی در 75 سال عمر رژیم صهیونیستی بی‌سابقه بود و نتایج بسیار حائز اهمیتی داشت که کاملاً صحت و دقت صحبت رهبر انقلاب درباره این‌که رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید تأیید کرد.

موسوی ادامه داد: دشمن سالها تلاش می‌کرد موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود و بر همین اساس هم سیاست عادی‌سازی را در پیش گرفته بود اما این عملیات موضوع فلسطین را به موضوع تراز اول جهان اسلام و بلکه دنیا بدل کرد و امروز شاهد هستید حتی در برخی کشورهای اسلامی بعضاً پرشورتر از کشورهای اسلامی این موضوع دنبال می‌شود.

فرمانده‌کل ارتش تأکید کرد: در این عملیات آثار اضمحلال رژیم کاملاً مشخص شده است و طی آن رژیم به زانو درآمد و همه شروط مقاومت را پذیرفت.

موسوی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و حامیان آن در برابر یکی از شاخه‌های مقاومت مستأصل شده‌اند و این امر یک بار دیگر قدرت محور مقاومت را به همه دنیا نشان داد.

او افزود: از سوی دیگر آمریکایی‌ها سعی داشتند با امپراتوری رسانه‌ای یک چهره طرفدار حقوق بشر از خود نشان دهند که با این واقعه چهره و ماهیت اصلی آنها برای جهان مشخص شد.

فرمانده‌کل ارتش ادامه داد: سردمداران آمریکا و برخی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی طرفدار آپارتاید و نژادپرست هستند. مسئولین آمریکایی و فرانسه و آلمان و انگلیس و… وقتی از یک رژیم که با صدای بلند نژادپرستی را صدا می‌زند طرفداری می‌کنند،‌ یعنی خودشان هم نژادپرست هستند.

او خاطرنشان کرد: در عملیات و جنگ اخیر هیچ دستاورد نظامی نصیب رژیم صهیونیستی نشد، این واقعه نشان داد به‌معنای واقعی کلمه اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است.

فرمانده‌کل ارتش تصریح کرد: آن سیستم اطلاعاتی و نظامی که آن همه برای آن تبلیغ می‌کردند به‌ یکباره در برابر کسانی که در یک زندان بزرگ هستند و هیچ چیز به آنها نمی‌رسد شکست خورد و امروز هم مجبور شده است هم رسماً با حماس مذاکره کند و هم همه شروط آن را بپذیرد.

سرلشکر موسوی یادآور شد: سیدحسن نصرالله به خوبی گفت که رژیم صهیونیستی سست‌تر از لانه عنکبوت است. گروه‌های مقاومت علی‌رغم نبودِ امکانات و تجهیزات توانستند رژیم صهیونیستی را به زانو دربیاورند و صهیونیست‌ها به ناچار تمامی شروط مقاومت را پذیرفتند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ابتکار عمل در دست نیرو‌های حماس است، گفت: در مدت بمباران غزه،غربی‌ها تمامی توان خود را برای نابودی گروه‌های مقاومت به کار بردند و میلیارد‌ها دلار هزینه کردند؛ اما کاری از پیش نبردند و این حماس بود که شرایط آتش‌بس را به صهیونیست‌ها تحمیل کرد.

او خاطرنشان کرد: هواپیما‌های ترابری آمریکایی دائم در حال ارسال تجهیزات به صهیونیست‌ها بودند و برخی کشورهای اروپایی نیز تسلیحات به این رژیم کودک‌کش ارسال می‌کردند؛ اما این کمک‌ها دستاوردی برای آنها نداشت و دنیا چهره واقعی جنایتکاران عالم را به خوبی شناخت.

موسوی با بیان اینکه صهیونیست‌ها تنها در مقابل یکی از شاخه‌های جبهه مقاومت شکست خوردند، افزود: صهیونیست‌ها بیش از 14 هزار انسان بی‌گناه را در زیر بمباران به شهادت رساندند؛ اما سرانجام در مقابل جبهه مقاومت تسلیم شدند و شرایط آتش‌بس را پذیرفتند که این قدرت جبهه مقاومت را به خوبی نشان داد.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه جنایات صهیونیست‌ها در غزه هیچ‌گونه دستاورد نظامی برای آنها نداشت، تأکید کرد: دنیا متوجه شد که با فروکش کردن جنایات صهیونیست‌ها نباید محاکمه جنایتکاران صهیونیست را فراموش کرد و این موضوع باید دنبال شود.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: ما به داخل کشور و مجامع بین‌المللی اعلام کرده‌ایم حاضریم به نزدیکی نوار غزه برویم و کمک‌های درمانی لازم را به مردم غزه ارائه کنیم.

او در ادامه با تبریک هفته بسیج و با بیان اینکه بسیج یک تفکر است که محدود به یک سازمان نیست، اظهار داشت: بسیج راهگشای بسیاری از مشکلات است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه تفکر بسیج یعنی خدمت بی‌ریا و بی‌منت به مردم است، عنوان کرد: تفکر بسیج در یک کلمه، مدیریت و اقدام جهادی است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.