حریق 3 هکتاری در جنگل‌های گیلان

اراضی جنگلی ماسال تحت اطفاء آتش‌سوزی قرار دارند

وزش باد گرم که از شامگاه گذشته در دامنه‌ها و ارتفاعات گیلان شدت گرفته است بار دیگر آتش به جان جنگل‌های گیلان انداخت.

به گزارش شهروند آنلاین،فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: وزش باد گرم موجب حریق جزئی در اراضی جنگلی شهرستان‌های رشت، سیاهکل، رضوانشهر و آستارا شد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان، قرق‌بانان و مردم محلی نسبت این آتش‌سوزی‌ها اقدام شد.

سرهنگ محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی این شهرستان‌ها سطحی و جزئی بود که با توجه به آماده‌باش نیروها و حضور به موقع آنان نسبت به مهار و اطفاء آن اقدام شد و به درختان در این عرصه‌ها آسیب نرسید.

او وسعت حریق در شهرستان‌های یاد شده را در مجموع سه هکتار عنوان کرد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان بیان کرد: در زمان حاضر اراضی جنگلی شهرستان ماسال دچار حریق شده است که نیروها برای کنترل و اطفاء حریق در منطقه حضور دارند و در بقیه مناطق، تا این لحظه گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی جنگلی و اراضی دریافت نشده است.

قربانی با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان گیلان مبنی بر وزش باد گرم و احتمال حریق در اراضی جنگلی از مردم خواست تا از افروختن حریق در عرصه‌های جنگلی خودداری کنند.

هواشناسی گیلان نسبت به ورزش باد گرم شدید تا خیلی شدید تا پایان فردا (دوشنبه) در مناطق مختلف استان گیلان به ویژه دامنه‌ها و ارتفاعات هشدار سطح نارنجی صادر کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.