مسیر ریلی «یا حسین» برای زائران

عراق: در حال تکمیل مسیر ریلی نجف به کربلا هستیم

وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که در راستای خدمات‌رسانی به زائران، مسیر ریلی «یا حسین» که از بغداد شروع و با عبور از استان‌های نجف اشرف و بابل به کربلای معلی می‌رسد، در دست تکمیل است.

به گزارش شهروند آنلاین، وزارت حمل و نقل عراق امروز دوشنبه اعلام کرد که تکمیل پروژه خط راه آهن (طریق یا حسین) که از ایستگاه راه آهن بغداد آغاز می ‌شود و با عبور از استان‌های بابل و نجف به کربلای معلی می‌رسد، در دستور کار قرار دارد.

میثم الصافی، مدیر دفتر رسانه‌ای وزارت حمل و نقل عراق در گفت‌وگو با روزنامه دولتی الصباح این کشور گفت که وزارتخانه متبوع او بازسازی و راه‌اندازی خطوط شبکه ریلی در تمامی استان‌ها را در پیش گرفته است.

او از جمله خطوط در حال نوسازی را خطوط استان‌های بغداد، دیالی، کرکوک، سلیمانیه، اربیل، علاوه  بر خط بدره، جصان، کوت، حله، کربلا و نجف خواند و گفت: در عین حال پروژه خط راه آهن (طریق یا حسین) که از ایستگاه بین‌المللی بغداد به سمت شهر کربلای معلی است و از طریق خط حله – کربلا – نجف می‌گذرد، یکی از مهم ترین پروژه‌های حیاتی در راستای خدمات‌رسانی به میلیون‌ها زائر از بغداد و سایر استان‌هاست.

این مسئول حمل و نقل عراق گفت که طرح تکمیل مسیر ریلی یا حسین به همکاری کامل همه طرف‌های ذیربط و تامین بودجه مالی لازم و ارائه تسهیلات اداری نیاز دارد./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.