هشدار ایران درباره استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی در غزه

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه به مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در خصوص استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شمیایی هشدار داد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ رضا نجفی، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، روز دوشنبه در حاشیه نشست سالانه کنفرانس دولت‌های عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی، با فرناندو آریاس، مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی دیدار و گفت‌وگو کرد. طرفین در این ملاقات در خصوص زمینه‌های ارتقای همکاری‌ها تبادل نظر کردند.

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به غزه، در خصوص استفاده آن رژیم از سلاح‌های شیمیایی هشدار داد و خواستار نظارت و پیگیری تحولات مربوطه از سوی سازمان و تقویت تلاش‌ها برای جهانشمولی کنوانسیون شد. او خاطرنشان کرد که هدف و غایت کنوانسیون بدون انهدام کامل همه ذخایر سلاح‌های شمیایی محقق نخواهد شد.

نجفی در این ملاقات همچنین با اشاره به تحریم‌های یکجانبه آمریکا و نقض فاحش مفاد کنوانسیون از سوی آن کشور، خواستار ادامه تلاش‌های مدیر کل برای دسترسی جانبازان شیمیایی کشورمان به داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.