گزارش سازمان جهانی بهداشت از زندگی مرگبار در غزه

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: اگر سیستم بهداشتی غزه به سرعت به جریان نیفتد خطر مرگ بر اثر بیماری برای ساکنان این باریکه بیشتر از بمباران‌ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین از رویترز، مارگارت هریس، یکی از اعضای سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: اگر نتوانیم سیستم بهداشتی غزه را دوباره راه‌اندازی کنیم تعداد فلسطینیانی که در این منطقه بر اثر بیماری می‌میرند، بیشتر از آمار شهدایی خواهد بود که در اثر بمباران‌های رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر جان خود را از دست داده‌اند.

او حمله به بیمارستان الشفا در شمال غزه را یک “تراژدی” توصیف و از بازداشت برخی از اعضای کادر پزشکی آن توسط نیروهای رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

به گفته انروا، آژانس کمک‌های سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی، در نزدیک به ۵۰ روز جنگ، ۱۰۸ نفر از کارکنان این آژانس در بمباران‌های رژیم صهیونیستی کشته ‌شده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الریاض، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که نزدیک به ۸۰ درصد از جمعیت غزه آواره شده‌اند و حدود ۸۹۶ هزار آواره در ۹۹ مرکز در بخش‌های مرکزی و جنوبی این باریکه ساکن هستند.

در این بیانیه آمده است که به دلیل ازدحام بیش از حد آوارگان در اردوگاه‌های سازمان ملل در نوار غزه و شرایط بهداشتی نامناسب در این پناهگاه‌ها، تعداد زیادی از موارد ابتلا به بیماری‌های عفونی از جمله بیماری حاد تنفسی، اسهال، مشکلات پوستی و حالات مرتبط با ابتلا به آلودگی شپش ثبت شده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.