ضرورت تحقیق درباره سلاح‌های ممنوعه

ابراز نگرانی جنبش عدم تعهد درباره اقدامات نظامی صهیونیست‌ها در غزه

جنبش عدم تعهد درباره استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های فسفری در غزه و جنوب لبنان عمیقاً اظهار نگرانی کرد و نسبت به این موضوع هشدار داد.

به گزارش شهروند آنلاین، جنبش عدم تعهد در سی و هشتمین کنفرانس دولت‌های عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی که از ۶ تا ۱۰ آذر ۱۴۰۲ در لاهه در حال برگزاری است، در بیانیه خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به غزه، از درخواست دولت فلسطین جهت تحقیق در خصوص استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی حمایت کرد.

جنبش عدم تعهد با اشاره به گزارش‌های منتشر شده، درباره استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های فسفری در غزه و جنوب لبنان عمیقاً ابراز نگرانی کرد و نسبت به احتمال استفاده از عامل اعصاب و دیگر موارد سمی در حمله به غزه و کرانه باختری هشدار داد.

ضرورت تقویت همکاری‌های بین‌المللی جهت استفاده صلح‌آمیز از مواد شیمیایی، رفع محدودیت‌های تبعیض‌آمیز از جمله تحریم‌های یک‌جانبه و حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی و تأکید بر مسئولیت دولت‌ها و دبیرخانه فنی سازمان جهت تأمین دارو و تجهیزات لازم برای آنها، از دیگر محورهای بیانیه دولت‌های عضو جنبش عدم تعهد است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.