پاسخ‌های وزیر کشور به هفتگانه خبرنگاران

وحیدی: حدود۴۰۰ هزار تبعه غیرقانونی به کشورشان مسترد شدند

وزیر کشور تشکیل استان‌های تهران غربی و شرقی را موضوعی در دست بررسی در دولت دانست و درباره اتباع بیگانه هم گفت: تاکنون ۴۰۰ هزار تبعه غیرقانونی مسترد شدند ولی برخی از آنها بازمی‌گردند که باید قانون جامعی تدوین شود.

به گزارش شهروند آنلاین، احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عقیم‌سازی حیوانات خیابانی، گفت: دستورات و چارچوب‌های مقرراتی که برای این قانون است جمع‌آوری شد و کار عقیم‌سازی هم برای آنها انجام شد. البته هزینه زیادی دارد و گاهی هم فشار می‌آورد. اما دستورالعمل‌ها صادر شده و خیلی از جاها بهبود پیدا کرده، اما ممکن است تعداد کمی باقی مانده باشد که آنها هم دنبال می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به برنامه‌های دولت برای افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات، گفت: نرخ مشارکت وظیفه همگانی است و اولین وظیفه این است که در زمینه‌های مختلف امیدآفرینی اتفاق بیفتد.

وحیدی با اشاره به نقش گروه‌های سیاسی در انتخابات تصریح کرد: گروه‌های سیاسی هم باید در جلب مشارکت مردم تلاش و از ظرفیت‌های خود استفاده کنند. این یک کار همگانی است تا بتوانیم مشارکت حداکثری داشته باشیم.

وزیر کشور درباره تغییر مدارک هویتی افرادی که در چهره خود عمل زیبایی انجام داده‌اند، گفت: اگر در صورت انجام عمل جراحی، چارچوب چهره افراد تغییر کند، منطقی است که باید عکس‌های جدیدی بیاورند.

او درباره آخرین آمار از بازگرداندن اتباع خارجی به کشورهایشان، گفت: حدود ۴۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی به کشورشان عودت داده شدند ولی به دلیل اینکه بخشی از آنان باز می‌گردند؛ متاسفانه در این زمینه قانون کافی نداریم و باید این قانون تکمیل شود تا مساله حل شود.

وحیدی درباره صدور شناسنامه برای اتباع گفت: صدور شناسنامه یعنی دادن تابعیت که ویژگی‌های خاص خودش را دارد و به این سرعت داده نمی‌شود که کار سختی است.

وزیر کشور همچنین درباره تشکیل استان‌های تهران غربی و شرقی، گفت: این موضوع در دولت در دست بررسی است؛ پس از تصویب در هیات دولت برای تصویب نهایی به مجلس ارسال می‌شود.

وحیدی تأکید کرد: نهایی شدن این موضوع در دست مجلس است و باید تصمیم بگیرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.