انعقاد تفاهمنامه افزایش همکاری هلال احمر و مرکز خدمات حوزه علمیه

رئیس جمعیت هلال احمر، مدیرعامل و نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم با حجت‌الاسلام میرمحمدی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه دیدار و گفت‌وگو کردند و تفاهمنامه افزایش همکاری دو جانبه در خصوص آموزش و درمان طلاب ایران و عراق منعقد شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین میرمحمدی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گزارش مختصری از فعالیت‌ها و خدمات دوجانبه این مرکز با هلال احمر ارائه کرد و گفت: در تفاهمنامه‌ای که در سال 97 با این جمعیت منعقد شد، آموزش‌های عمومی و تخصصی امداد و نجات از سوی هلال احمر کار خود را آغاز کرد و 21 هزار نفر از طلاب و روحانیون از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند و امیدوارم در تفاهمنامه جدیدی که به امضا رسید شاهد آموزش‌های تخصصی بیشتری در این مرکز و توانمندسازی طلاب و افزایش خانه‌های هلال باشیم.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افزود: این مرکز، حدود 600 هزار نفر جمعیت دارد که امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بتوانیم از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم و یک جامعه هدف برای آموزش‌های امدادی و تربیت افراد متخصص در حوادث و بحران‌ها داشته باشیم.

میرمحمدی تصریح کرد: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به دلیل اینکه جامعیت تمام مراکز حوزوی را دارد جامع‌تر و مناسب‌تر می‌تواند در کنار هلال احمر فعالیت داشته باشد.

در ادامه دکتر کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه با انعقاد این تفاهمنامه می‌بایست همکاری دوجانبه به صورت جدی و عملیاتی باشد گفت: برای اینکه هم هلال احمر بتواند از ظرفیت جامعه روحانیت بهره‌مند شود و هم از این ظرفیت برای آحاد ملت در امر امداد و نجات و سایر مباحثی که جزو اهداف این جمعیت است و هم در راستای بیانیه گام دوم انقلاب قدم برداریم، این تفاهمنامه می‌بایست به صورت عملیاتی آغاز شود و هلال احمر می‌تواند هم برای طلاب و هم برای اعضای خانواده آنها دوره‌های آموزشی امداد و نجات عمومی و تخصصی را برگزار کند.

دکتر کولیوند افزود: این دوره باعث می‌شود تا خانواده‌ها با مخاطرات آشنا شوند و هم اینکه طلاب بتوانند دانش خود را به دیگران انتقال دهند و هم می‌توانند در حوادث و بحران‌های داخلی و خارجی بسیار موثر باشند.

او در ادامه به نقش ائمه جماعات در جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث و بحران‌ها اشاره کرد و گفت: تاکنون ده هزار تن اقلام امدادی، غذایی و زیست محیطی برای مردم مظلوم فلسطین جمع‌آوری شده است که این را مرهون بیانات و سفارشات ائمه جماعات به نمازگزاران برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی هستیم که این انسجام باعث می‌شود که خدماتی که در راستای اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه می‌شود، منسجم‌تر، بهتر و موثرتر انجام شود.

او در پایان، آمادگی این جمعیت برای برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات به صورت عمومی و تخصصی برای روحانیون داخل و خارج از کشور  و تشکیل خانه‌های هلال را اعلام و درباره بیمه و درمان طلاب و دیگر موارد تفاهمنامه مطالبی را بیان کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.