اردوغان:نتانیاهو نه،قصاب غزه!

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایات وحشیانه ارتش این رژیم در نوار غزه، «قصاب غزه» خطاب کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) در سخنانی در نشست حزب عدالت و توسعه در پارلمان این کشور اظهار داشت: نتانیاهو به‌عنوان عامل یکی از بزرگ‌ترین کشتارهای قرن اخیر در غزه، نام خود را در صفحات تاریخ به‌عنوان «قصاب غزه» ثبت کرد.

او همچنین درباره تحولات اخیر در غزه نیز گفت: اظهارات مقامات کابینه نتانیاهو، امیدها درباره تبدیل وقفه انسانی به آتش‌بس دائمی را بر باد داده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره اقدامات آنکارا در راستای دستیابی به آتش‌بس اظهار داشت: تلاش‌های دیپلماتیک به منظور آزادی تمامی گروگان‌ها (اسرای صهیونیست) و دائمی شدن آتش‌بس در غزه را تسریع خواهیم کرد.

اردوغان همچنین با اشاره به اینکه ساکنان غزه از هفتم اکتبر مورد شنیع‌ترین و نفرت‌انگیزترین حملات تاریخ بشر قرار گرفته‌اند، افزود: مساجد غزه بمباران شد، مدارس و بیمارستان‌های آنها ویران شد، اردوگاه‌های آوارگان که به آن پناه بردند، به طور عمد هدف قرار گرفتند و بمب‌ها بر روی غیرنظامیان آواره در جاده‌ها فرود آمد.

او با بیان اینکه دو سوم ساختمان‌های غزه تخریب، آسیب دیده یا غیرقابل سکونت شده‌اند و زیرساخت‌های آموزشی فرو ریخته است، تاکید کرد: جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی در غزه و کم‌کاری کشورهای غربی به استثنای یک یا دو کشور در قبال آن را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

اردوغان در ادامه سخنان خود درباره فعالیت‌های کمک‌رسانی ترکیه به غزه نیز تصریح کرد: دومین کشتی ما که حامل یک هزار و ۵۰۰ تن کمک بشردوستانه است، امروز به سمت غزه به راه می‌افتد. ترکیه با تمام ابزارهای موجود تلاش خواهد کرد تا کابینه اسرائیل را در برابر قوانین بین‌المللی و وجدان انسانی پاسخگو کند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.