چهار سهمیه پارالمپیک 2024 برای پاراتکوندوکاران ایران

نمایندگان کشورمان چهار طلا در مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر به دست آوردند

تیم ملی پاراتکواندو کشورمان با کسب چهار مدال طلا و چهار سهمیه حضور در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس به کار خود در مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر، خاتمه داد.

به گزارش شهروند آنلاین، این دوره از مسابقات جمعه 10 آذرماه با حضور 71 تکواندوکار از 22 کشور به میزبانی انگلیس در سالن «آرنا» شهر منچستر برگزار شد و تیم ملی کشورمان با 5 نماینده موفق به کسب 4 نشان طلا و کسب چهار سهمیه پارالمپیک پاریس شد.

مریم عبدالله پور در وزن 47- کیلوگرم دور نخست «ایکینچی» از ترکیه را 32 بر 19 شکست داد. او در مرحله نیمه نهایی به مصاف «ایساکووا» حریف سنتی خود از ازبکستان رفت و مطابق مسابقات گذشته برابر او این بار 24 بر 3 پیروز شد و به فینال رسید. عبدالله پور در دیدار نهایی مقابل «آنجلیکا اسپینوزا» نفر اول پارالمپیک توکیو 2020 در نهایت شایستگی با کسب نتیجه 15 بر 5 به برتری دست یافت و ضمن کسب نشان خوشرنگ طلا، راهی پارالمپیک پاریس شد.

مهدی پور رهنما در وزن 70- کیلوگرم که برای قطعی کردن سهمیه حضور خود در المپیک پاریس به مدال طلای این مسابقات نیاز داشت، با برتری مقابل همه رقبا به هدف خود رسید. او در اولین مبارزه «شونسوکو» از ژاپن را 32 بر 2 از پیش روی برداشت. «فاتح چلیک» نماینده ترکیه به دلیل مصدومیت در مبارزه نیمه نهایی حاضر نشد تا پور رهنما راهی دیدار نهایی شود. نماینده کشورمان در مبارزه برای کسب مدال طلا 17 بر 10 برابر «علیکلوو» از ازبکستان به برتری دست یافت و ضمن به دست آوردن دومین نشان طلای ایران در این رویداد، با کسب امتیازات لازم بلیت پارالمپیک پاریس را برای خود رزرو کرد.

در وزن 80- کیلوگرم علیرضا بخت در اولین مبارزه با «لوئیز مانو» از مکزیک مبارزه کرد و به پیروزی 22 بر 9 دست یافت و سپس در مرحله نیمه نهایی برابر «توشتومورف» از ازبکستان با نتیجه 56 بر 41 به برتری رسید. بخت در دیدار نهایی «جو جئونگ هون» از کره جنوبی را رو به روی خود دید و برابر این حریف قدرتمند 29 بر 18 پیروز شد و او نیز هم به مدال طلا دست یافت و هم سهمیه پارالمپیک پاریس را به دست آورد.

در وزن 80+ کیلوگرم حامد حق شناس دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و در مرحله نیمه نهایی به دیدار «مهمت سامی» از ترکیه رفت و موفق به پیروزی 21 بر 7 شد. حق شناس با پیروزی برابر «نایوان میکولیچ» از کرواسی در دیدار نهایی و با نتیجه 17 بر 2 طلای چهارم ایران را به خود اختصاص داد و سهمیه دیگری برای ایران در پارالمپیک پاریس را به دست آورد.

در وزن 63- کیلوگرم که 8 پاراتکواندوکار حضور داشتند، سعید صادقیان پور دور نخست به مصاف «تورگاتو» از برزیل رفت و با نتیجه نزدیک 47 بر 45 نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. با این حال با توجه به امتیازات خوب صادقیان پور در رنکینگ پارالمپیک، او نیز به احتمال زیاد جواز حضور در پاریس را به دست خواهد آورد.

هدایت تیم ملی پاراتکواندو در گروه آقایان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی بود. علی کریمی صابر به عنوان مربی او را یاری کرد. عاطفه کشاورز سرمربی تیم ملی بانوان نیز هدایت تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها را برعهده داشت. جمشید سهرابی رئیس انجمن پاراتکواندو نیز سرپرستی تیم برعهده داشت./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.