هدایت 40 درصد دانش‌آموزان به رشته‌های مهارت‌آموزی

69 هزار کلاس درس در کشور، نیازمند نوسازی و مقاوم‌سازی هستند

وزیر آمورش و پرورش گفت: ۶۹ هزار کلاس در کشور، نیازمند نوسازی و مقاوم‌سازی است.

به گزارش شهروند آنلاین، رضا مراد صحرایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تربت حیدریه، افزود: نوسازی این مدارس در برنامه توسعه هفتم قرار گرفته است.

او به نقش خیرین در ساخت، تکمیل و نوسازی مدارس هم اشاره کرد و گفت: سهم این نیکوکاران در بسیاری از طرح‌های نوسازی مدارس، نصف و بیش از نصف بوده است.

صحرایی ادامه داد: در دو سال گذشته، پنج هزار و ۸۰۶ مدرسه در کشور تکمیل و ساخته شده است و امسال نیز ۸۷۵ مدرسه دیگر ساخته خواهد شد.

با بیان اینکه در دولت سیزدهم، نهضت مدرسه‌سازی راه‌اندازی و در واقع ایران به کارگاه مدرسه‌سازی تبدیل شده است، گفت: اکنون ۱۲۰ هزار مدرسه در کشور وجود دارد که از این تعداد، ۱۸ هزار و ۵۰۰ مدرسه، غیردولتی است.

 مهارت‌محوری، سیاست اصلی نظام تعلیم و تربیت

وزیر آمورش و پرورش در ادامه، مهارت‌آموزی و مهارت‌محوری را سیاست اصلی نظام تعلیم و تربیت خواند و گفت: در برنامه توسعه هفتم، نیمی از دانش‌آموزان به سمت رشته‌های مهارت‌آموزی هدایت می‌شوند.

صحرایی اعلام کرد: امسال حدود ۴۰ درصد دانش‌آموزان کشور به رشته‌های مهارت‌آموزی هدایت شدند، اما در برخی از استانها مانند خراسان رضوی این رقم به ۴۷ درصد رسیده است و این درحالی بود که در قانون ششم توسعه، ۴۵ درصد پیش‌بینی شده‌ بود و اکنون به یک گفتمان ملی در مهارت‌آموزی رسیدیم.

او ادامه داد: آمورش و پرورش میدان‌دار مهارت‌آموری در کشور است و دستگاه‌های دیگر باید به کمک نظام تعلیم و تربیت بیایند تا روند بیکاری در کشور کاهش یابد.

وزیر آمورش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر نارضایتی و اعتراض فرهنگیان نسبت به نحوه اجرای رتبه‌بندی گفت: آن دسته از فرهنگیان که به نحوه رتبه‌بندی اعتراض داشتند، اعتراضاتشان دریافت و بررسی شده و به طور مرحله‌ای در حال اجرا است./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.