ماجرای غم انگیز فوت نوزاد 6 ماهه در بیمارستان مفید

«دخترم تب داشت و بی‌قراری می‌کرد به همراه همسرم او را به بیمارستان منتقل کردیم، اما در قسمت تریاژ کسی نبود نوزاد ما را پذیرش کند»؛ این بخش‌هایی از صحبت‌های پدر کودک ۶ ماهه‌ای است که فرزندش روز پنجشنبه مقابل چشمانش جان داد.

به گزارش شهروند آنلاین، آنطور که خانواده نوزاد ۶ ماهه گفته‌اند، صبح پنجشنبه نوزادشان را به اورژانس بیمارستان مفید برده بودند اما تیم درمان بیمارستان به دلیل تجمع اعتراضی بابت مطالبات صنفی، حاضر به پذیرش بیمار نبوده‌اند و اقدامات دیرهنگام، موجب مرگ فرزندشان شد.

با اعلام مرگ مشکوک النا به مأموران کلانتری قلهک، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران قاضی محمدمهدی براعه همراه تیمی از کارآگاهان تحقیقات خود را درباره حادثه مرگ غم‌انگیز نوزاد شش ماهه آغاز کردند. به دستور بازپرس جنایی دو نفر از مسئولان تریاژ به اتهام قتل عمد و رئیس مرکز اورژانس هم به دلیل سهل‌انگاری در انجام وظیفه بازداشت شدند.

پدر نوزاد فوت‌ شده در روز حادثه به مأموران گفت: دخترم تب داشت و بی‌قراری می‌کرد، همراه همسرم او را به سرعت به بیمارستان منتقل کردیم، اما در قسمت تریاژ کسی نبود نوزاد ما را پذیرش کند. درخواست ما فایده‌ای نداشت و «کارکنان و کادر درمانی بیمارستان بدون توجه به درخواست بیماران در حیاط بیمارستان تجمع کرده‌بودند» دخترم روی دستان ما از شدت تب بالا پرپر می‌زد و وقتی هم او را بستری کردند، تلاش‌هایشان نتیجه‌ای نداد و فوت کرد.

اما رئیس بیمارستان مفید کودکان تهران شمس‌الله نوری‌پور درباره جزئیات روز حادثه می‌گوید: این نوزاد شب قبل از مراجعه به بیمارستان کودکان مفید به دلیل استفراغ به مرکز درمانی سرپایی مراجعه داشته و دارو‌ دریافت کرده بود. ساعت ۷:۲۵ دقیقه صبح به اورژانس بیمارستان کودکان مفید مراجعه می‌کند و ۳۰ دقیقه بعد ویزیت می‌شود، ابتدا سطح تریاژ نوزاد ۴ و وضعیت او در حد بیماران سرپایی بود. ۳۰ دقیقه بعد از بستری اقدامات درمانی انجام شده و نوزاد در حین دریافت بخور تنفسی به دلیل تندی تنفس، دچار خونریزی ریوی شده و بعد ایست قلبی کرده است. علی‌رغم احیای قلبی ریوی ۳۰ دقیقه‌ای اما نوزاد جان خود را از دست داد.

آن طور که پزشکان مختلف می‌گویند، کادر درمان حتی در زمان وقوع حوادث طبیعی هم، اورژانس را خالی نمی‌کنند چه برسد برای اعتراض به خواسته‌های صنفی و معیشتی. وزارت بهداشت هم می‌گوید، هرچند شماری از کارکنان بیمارستان مفید در محوطه تجمع کرده بودند اما کادر اورژانس جزء این تجمع نبودند، این درحالی است که پدر النا می‌گوید: «دوربین‌های مداربسته بیمارستان گویای تمام حادثه است.»

مدیرکل بازرسی وزارت بهداشت علیرضا رحیم‌نیا تاکید دارد در صورتی که قصوری رخ داده باشد، «از تعلیق موقت تا اخراج و معرفی به مراجع قضائی در انتظار مقصران خواهد خواهد بود.»

طبق آخرین پیگیری‌ها پدر النا در گفت‌وگو با فارس از تحویل جنازه نوزادش و خاکسپاری او خبر داده است. او با تاکید بر اینکه تمام توضیحات را به پلیس آگاهی ارائه داده،می‌گوید: «منتظر اعلام نظر پزشکی قانونی هستیم تا بر اساس قانون ادامه مسیر این پرونده را پیگیری کنیم.»/

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.