انتظار ایران از دولت عراق

سرلشکر باقری:دولت عراق تا خلع سلاح کامل تروریست ها در مرزها به اقدامات خود ادامه دهد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه‌های سفر به عراق در دیدار با عبدالامیر کامل الشمری، وزیر کشور عراق، گفت: دولت عراق تا خلع سلاح کامل تروریست‌ها در مرزها به اقدامات خود ادامه دهد.

به گزارش شهروند آنلاین از روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر باقری در این دیدار ضمن قدردانی از دولت و نیروهای مسلح عراق برای تامین امنیت و آرامش سفر زائران اربعین حسینی و ابراز خرسندی در خصوص افزایش آرامش و ثبات در عراق گفت: مرز مشترک طولانی ۱۵۰۰ کیلومتری ایران و عراق باید مرز دوستی، تجارت و گردشگری امن باشد.

او ضمن قدردانی از دولت عراق در خصوص دور کردن گروهک‌های ضد انقلاب از مرزهای اقلیم تاکید کرد: هنوز شواهد و نگرانی‌هایی از حضور برخی عناصر تروریستی در مرزها وجود دارد و انتظار می‌رود دولت عراق تا خلع سلاح کامل این گروهکها به اقدامات خود ادامه دهد.

سرلشکر باقری یکی از راه‌های حصول امنیت کامل مرزی را طرح‌ریزی و فعالیت مشترک نیروهای مرزبانی پیشنهاد کرد.

وزیر کشورعراق نیز ضمن تقدیر از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همکاری شایسته با دولت و نیروهای مسلح عراق برای تامین امنیت مرزی، کنترل مرزها را از اولویتهای وزارت کشور عراق قلمداد کرد.

سرلشکر باقری در پایان این دیدار از نمایشگاه تجهیزات دفاعی بازدید و دفتر یادبود وزارت کشور عراق را امضاء کرد.

سرلشکر باقری که به دعوت رئیس ستاد کل ارتش عراق در راس هیاتی شامگاه شنبه به عراق سفر کرده است در فرودگاه نظامی شهید محمد علاء بغداد مورد استقبال سرلشکر حامد محمد گمر معاون آموزشی رئیس ستاد کل ارتش عراق قرار گرفت.

او امروز یکشنبه با ژنرال عبدالامیر یارالله رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عراق و همچنین محمد ثابت سعید العباسی وزیر دفاع کشور عراق دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با حضور در محل شهادت حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابو مهدی المهندس جانشین سازمان الحشد الشعبی عراق در مسیر فرودگاه بغداد که در بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در عملیات تروریستی به وسیله پهپادهای ارتش آمریکا به شهادت رسیدند، حضور یافته و با قرائت فاتحه در یادمان این شهدا نسبت به مقام شامخ آنها ادای احترام کردند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.