دوشنبه غیرحضوری مدارس ابتدایی و متوسطه اول تهران

آموزش و پرورش شهر تهران در اطلاعیه‌ای از غیر حضوری شدن کلاس‌های مقطع ابتدایی، متوسطه اول و مدارس استثنایی در روز دوشنبه ۱۳ آذر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، آموزش و پرورش شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تشدید آلودگی هوای پایتخت و بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران، کلاس‌های آموزشی همه مقاطع تحصیلی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه (استثنایی) در ۲ نوبت صبح و عصر همچنین کودکستان‌ها (پیش دبستانی)، مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول آموزش و پرورش در همه مناطق شهر تهران در روز دوشنبه ۱۳ آذر غیرحضوری و به صورت مجازی در شاد دایر است.

در بخشی دیگر از اطلاعیه آمده است: فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای مقطع متوسطه دوم ممنوع است.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز اعلام کرد: با استمرار آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها، وضعیت آموزش در مدارس شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه در روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه به شرح ذیل است:

۱. همه مهدهای کودک و کودکستان‌ها تعطیل است.

۲. آموزش در مدارس مقطع ابتدایی و دوره اول متوسطه در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری و کلاس‌ها در بستر پیام‌سان شاد برگزار خواهد شد.

۳. مراکز و مدارس استثنایی در همه مقاطع غیرحضوری و کلاس‌ها در بستر پیام‌رسان شاد برگزار می‌شود.

۴.فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی برای دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه در فضای باز ممنوع است.

به گزارش ایرنا، در این راستا، سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک درباره نگهداری کودکان در مهدهای کودک اعلام کرد: براساس ماده (۴۱) شیوه‌نامه ساماندهی و مدیریت امور اجرایی کودکستان‌ها، آموزش‌های حضوری، غیرحضوری و ترکیبی در وضعیت قرمز (آلودگی هوا) به شرح ذیل است:

در ماده ۴۱ آمده است: مطابق با آیین‌نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ قانون《هوای پاک》 در وضعیت قرمز تمامی کودکستان‌ها (مهدکودک‌ها و مراکز پیش‌دبستانی) باید تعطیل شوند. در این شرایط به‌منظور خدمت‌رسانی به والدین شاغل به‌ویژه شاغلین حوزه‌های خدمات عمومی، کودکستان‌ها می‌توانند در صورت تقاضای ایشان و با اخذ اجازه از اداره آموزش و پرورش ناحیه/منطقه و شهرستان، صرفاً کودکان این والدین را بدون اخذ وجه اضافه پذیرش کنند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.