شرط برگزاری انتخابات الکترونیکی در حوزه‌های رأی‌گیری

تأمین فیبر نوری ‌شعب آغاز شد

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برای انتخابات الکترونیکی برابر قانون در تمام حوزه‌های انتخابی بالاتر از دو کرسی نمایندگی توافق و جدولی تقدیم شورای نگهبان شده است و ظرف ۱۵ روز آینده نتیجه نهایی به استان‌ها اعلام خواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین از بیرجند به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید محمدتقی شاهچراغی، معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران این استان اظهار داشت: خراسان جنوبی با اتکا بر ظرفیت‌های بی‌نظیر مردمی و همچنین تعهد و ایمان این مردم همیشه در عرصه‌های گوناگون اجتماعی و سیاسی در انقلاب اسلامی ایران سرآمد بوده است.

او با بیان اینکه استان خراسان جنوبی در ادوار گذشته همواره از استان‌های ممتاز با بیشترین میزان مشارکت انتخابات بوده است، گفت: خدمت به مردم وظیفه مدیران است و اقدامات و پروژه‌های عمرانی خوبی در استان خراسان جنوبی در حال اجرا است که این اعتماد و ایمان مردم، وظیفه مسئولین را در خدمت‌رسانی به همه مردم گرانقدر این استان سنگین‌تر می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های واصله و ارائه‌شده از سوی مدیران، این استان آماده برگزاری انتخابات پُرشور است، افزود: برای تحقق راهبرد سلامت انتخابات در این مقطع از انتخابات عدالت انتخاباتی و سلامت مدنظر ناظران و مجریان انتخاباتی است.

او گفت: برای برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری و حفظ سلامت و امنیت دستگاه‌های گوناگونی در حال فعالیت هستند و مجموعه‌های مختلف دولت به‌ویژه وزارت ارتباطات و صداوسیما اقدامات خوبی برنامه‌ریزی می‌کنند و انجام می‌دهند که جای تقدیر دارد.

معاون سیاسی وزارت کشور ادامه داد: سامانه شفافیت مالی در راستای عدالت انتخاباتی رونمایی شده است و همه داوطلبان باید یک شماره حساب داشته باشند که اعلام شده است و مطابق با قانون انتخابات هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداها در این سامانه توسط ناظرین و مجریان رصد می‌شود.

شاهچراغی با اشاره به راهبرد مطرح‌شده از سوی مقام معظم رهبری در حوزه مشارکت انتخاباتی، تصریح کرد: بحمدالله شرایط برای نقش‌آفرینی مردم فراهم است و تمام گروه‌های مردمی، احزاب، اقشار مختلف و نخبگان باید برای تحقق مشارکت حداکثری مورد تأکید رهبری تلاش کنند و این حضور قطعاً می‌تواند به رشد، توسعه و اقتدار کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک نماید.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به‌واسطه اقلیم و جغرافیای کشور مشکلات تأمین اینترنت و زیرساخت‌های ارتباطی مناطق احصاء و با وزارت ارتباطات توافق شده و زیرساخت‌های ارتباطی در حال تأمین است.

شاهچراغی ادامه داد: برخی نقاط از کشور نیاز به تقویت و توسعه ارتباطی دارند، که مسائل آنها شناسایی و احصاء شده و تأمین اعتبارات و اقدامات اجرایی در حال انجام است. تأمین فیبر نوری موردنیاز شعب انتخاباتی و مراکز اخذ رأی شروع شده است و پیش‌بینی می‌شود تا نیمه بهمن همه شرایط برای برگزاری یک انتخابات خوب فراهم شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برای انتخابات الکترونیکی برابر قانون در تمام حوزه‌های انتخابی بالاتر از دو کرسی نمایندگی توافق و جدولی تقدیم شورای نگهبان شده است و ظرف 15 روز آینده نتیجه نهایی به استان‌ها اعلام خواهد شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.