پروژه اصلاح‌طلبان برای ورود به زمین انتخابات!

یک بام و دوهوای رادیکال‌های اصلاح‌طلب برای انتخابات

حزب اتحاد ملت که در ایام ثبت‌ نام انتخابات تلاش می‌کرد با سرد نشان دادن فضای انتخابات نمایش عدم نامزدی در انتخابات به‌راه بیندازد، گویا بیشترین تعداد ثبت‌نامی را داشته که فهرست آن منتشر شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، در روزهای گذشته خبری در برخی صفحات فضای مجازی و کانال‌‌ها منتشر شد که مدعی بودند سه تن از اعضای اصلی حزب اتحاد ملت یعنی مهدی شیرزاد، سید فرید موسوی و میترا جلوداری به دلیل ثبت نام در انتخابات مجلس از عضویت در این حزب اخراج شده‌اند؛ در این بین، سید فرید موسوی سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره دهم و عضویت در فراکسیون امید را در کارنامه دارد.

این ادعا موجب شد تا یکی از کانال‌های خبری اصلاح‌طلب که از سوی یکی از چهره‌های رسانه‌ای شناخته شده این جریان اداره می‌شود، در واکنش به این خبر، فهرست بلندی از اصلاح‌طلبان عضو حزب اتحاد ملت را معرفی کند که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

اسامی مطرح شده از سوی این کانال که عضو حزب اتحاد ملت هستند عبارتند از حرج چلداوی، سید فرید موسوی، مهدی شیرزاد، سعید رادمنش، رمضانعلی فردوسی، محمد خلخالی، آیدین پیرزه، سید مرتضی فیاضی، علی نوذرپور، غلامعلی ابراهیم سوته، حبیب اله محمدی، عبدالرحمن نارویی، مرتضی برهان، علی رشیدی، مهدی شیرکوند، حسن آل بویه، سهراب شرافتمند، مجتبی سلطانی، اله کرم نصیری، علی اکبر شمشیری، اکبر ظریفی، صادق محمدی، داود عسگری، محمد میثم ورچهره، آرتیکاس اقبالی، محمود طالقانی نژاد، زهرا آوجیان، فریده بزنی، منیژه کیش حضرت سلطانی، عاطفه جوادی.

علی شکوری‌راد عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت هم در واکنش به اینکه تعدادی از اعضای این حزب به دلیل ثبت‌ نام در انتخابات اخراج شدند، گفت: این خبر صحت ندارد و در داخل حزب اتحاد ملت با هیچ کدام از اعضای حزب به دلیل ثبت‌ نام در انتخابات برخورد و مواخذه نشده چه برسد به اینکه اخراج شوند.

حزب اتحاد ملت که اکثریت شورای مرکزی آن را چهره‌های حزب منحله مشارکت تشکیل می‌دهد، در سال 1394 با برگزاری اولین کنگره حزبی اعلام موجودیت کرد و علی شکوری‌راد اولین دبیرکل آن بود و در حال حاضر آذر منصوری جایگزین وی شده است.

جبهه اصلاحات ایران که شاکله آن را طیف تندروی این جریان همچون اعضای حزب اتحاد ملت تشکیل می‌دهد و رئیس این جبهه نیز آذر منصوری است، پیش از شروع ثبت‌ نام انتخابات مجلس دوازدهم، با ژست عدم نامزدی وانمود می‌کردند که برنامه‌ای برای انتخابات ندارند و با تعلل فراوان در ایام پیش‌ثبت ‌نام در نهایت اعلام کردند که  افراد مختارند در انتخابات شرکت کنند یا نکنند!

با این وجود پس از انتشار خبر احراز صلاحیت‌ها از سوی هیات‌های اجرایی، واکنش‌های مختلفی را از سمت اصلاح‌طلبان شاهد بودیم. دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت در نشست خود اعلام کرد: این اقدام لوازم خودتحریمی در انتخابات مجلس دوازدهم را کامل کرده و در این شرایط نمی‌توان از جریان‌های سیاسی منتقد وضع موجود انتظار فعالیت انتخاباتی داشت! حسین مرعشی دبیرکل سازندگی هم در مصاحبه با روزنامه سازندگی گفت: این رقابت میان رئیسی و قالیباف است نه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان!

اظهارنظرهای غلاظ و شداد اصلاح‌طلبان و واکنش‌های هیجانی آنها نشان می‌داد که یا افرادی را به صحنه فرستادند که تأییدصلاحیت شوند و بعد اعلام کنند که از آنها حمایت می‌‌کنند و یا آنکه باتوجه به مجازی بودن ثبت ‌نام و پیش‌ثبت ‌نام، چهره‌های میانی این جریان چراغ‌خاموش ثبت‌نام کرده‌اند و اکنون به‌ دلیل ردصلاحیت‌ها در مرحله هیات‌های اجرایی بخشی از برنامه انتخاباتی آنها با مشکل مواجه شده است.

انتشار فهرست بلند بالای حزب اتحاد ملت که پیش از همه بر کوس ثبت‌نام نکردن می‌کوبید و مدعی سرد بودن فضای سیاسی جامعه  بودند، نشان می‌دهد که در پشت پرده در حال گرم کردن برای ورود به گود انتخابات هستند و باید دید در روزهای آینده  آیا فهرست‌های دیگری از اصلاح‌طلبان ثبت‌نام کرده منتشر می‌شود؟/تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.