غزه وتجارت خزر در دستور کار نشست مسکو

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به روسیه تصریح کرد که روز سه‌شنبه در نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر بر موضوعات همکاری‌های اقتصادی و تجاری تمرکز خواهیم داشت.

به گزارش شهروند آنلاین، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به مسکو به منظور شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر در خصوص اهداف این سفر گفت: یکی از اهداف سفر به مسکو شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر است. ما بر موضوعاتی که همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین کشورهای ساحلی حوزه دریای خزر را تقویت کند، تمرکز داریم.

او افزود: این یکی از موضوعاتی است که برای نیرومندسازی همکاری‌های اقتصادی پنج کشور ساحلی حوزه دریای خزر می‌تواند کمک کننده باشد. در عین حال با استفاده از این فرصت دیدار دوجانبه‌ای را در این سفر با آقای لاوروف خواهیم داشت. هدف، پیگیری آخرین توافقاتی است که بین روسای جمهور دو کشور سال گذشته انجام شده است.

وزیر امور خارجه در خصوص دیدار با همتایان دیگر در حاشیه این نشست اظهار کرد: با استفاده از فرصت موجود با برخی از وزرای خارجه حاضر در نشست دریای خزر هم دیدار و گفت‌وگوهای دوجانبه‌ای خواهیم داشت. طبیعی است که موضوع فلسطین، جنایت رژیم اسرائیل علیه غزه یکی دیگر از موضوعات اساسی است که با همه‌ شرکت کنندگان در این اجلاس و به ویژه با میزبان اصلی در خصوص راه‌های توقف فوری نسل‌کشی و جنایات جنگی علیه مردم غزه و کرانه باختری، گشایش معبر انسانی برای ارسال کمک های مستمر انسانی و جلوگیری از کوچ اجباری مردم غزه اقدام خواهیم کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.