ممنوعیت استفاده از مازوت در کارخانجات سیمان

دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان کشور، گفت: کارخانجات سیمانی که نزدیک کلان‌شهرها قرار دارند مازوت استفاده نکرده و به صورت محدود از سهمیه گاز خود استفاده می‌کنند.

به گزارش شهروند آنلاین،علی اکبر الوندیان، دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان کشور در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام اینکه در شرایط فعلی کارخانجات سیمانی که نزدیک کلان شهرها قرار دارند مازوت استفاده نکرده و به صورت محدود از سهمیه گاز خود استفاده می‌کنند، گفت: آن دسته از کارخانجاتی که از کلان‌شهرها فاصله دارند اگر با قطعی گاز روبه‌رو شوند از سوخت مازوت استفاده می‌کنند؛ در غیر این صورت موقتاً تولید را متوقف می‌کنند.

او افزود: هم‌اکنون تعدادی از کارخانجات سیمان تعطیل کرده و برخی دیگر به صورت محدود از سهمیه گاز خود استفاده می‌کنند.

دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان کشور در خصوص هزینه‌های بالای استفاده از سوخت مازوت برای کارخانجات، گفت: قرار بود مازوت با قیمت گاز در اختیار واحدهای تولیدی قرار بگیرد اما هزینه‌های حمل و نقل باعث می‌شود استفاده از این سوخت برای کارخانجات دو تا سه برابر قیمت گاز تمام شود. همین امر باعث شده تا کارخانجات تمایلی به استفاده از مازوت نداشته و در صورت نبود گاز خط تولید را متوقف می‌کنند.

الوندیان با اشاره به اینکه میزان آلایندگی نیروگاه‌هایی که از مازوت استفاده می‌کنند بیش از کارخانجات سیمان است، گفت: باتوجه به آلایندگی هوا محیط زیست نظارت لازم را بر عملکرد کارخانجات دارد و آن دسته از کارخانجاتی که نزدیک کلان شهر هستند به هیچ عنوان از سوخت مازوت استفاده نمی‌کنند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.